خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13511
۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۰۹:۵۱
نماینده ولی‌فقیه در استان:

سیستان و بلوچستان در شاخص‌های توسعه در انتهای جدول قرار دارد

سیستان و بلوچستان در شاخص‌های توسعه در انتهای جدول قرار دارد
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: علیرغم تمام تلاش‌های صورت گرفته متأسفانه در شاخص‌های توسعه در انتهای جدول قرار داریم که در بخش‌هایی مورد سوءاستفاده دشمن قرار گرفته و علت آن را مسائل قومی و مذهبی بیان می‌کنند.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار اعضای هیئت‌مدیره موسسه خیریه محسنین اصفهان افزود: حمایت‌ها در حوزه آموزش باید در شمال و جنوب استان و در بین شیعه و سنی صورت گیرد که در این حوزه نیازمند همت تلاش بیشتر هستیم.

وی از خدمات و فعالیت‌های صورت گرفته توسط این مجموعه در استان قدردانی کرد و گفت: کارهای فرهنگی، تربیت نیروی انسانی و کادر سازی برای نظام از مهم‌ترین و زیربنایی‌ترین امورات است.

امام‌جمعه زاهدان افزود: در سیستان‌وبلوچستان با توجه به‌ موقعیت جغرافیایی، تحرکات در دو سوی مرز، تنوع قومی و مذهبی و محرومیت موجود نیازها بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: انجام فعالیت در سیستان‌وبلوچستان زود بازده و نتیجه کار به‌خوبی نمایان خواهد شود و چنین چیزی عامل افزایش انگیزه است.

عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی تصریح کرد: کارهای متعدد و متنوعی وجود دارد که باید مهم‌ترین ‌و بهترین آن را بر اساس اولویت، نیازسنجی، سهل‌الوصول بودن و عمق تأثیرگذاری انتخاب و پیگیری کنیم.

این استاد درس خارج حوزه علمیه اظهار کرد: یک محور مهم کار حمایت و پشتیبانی از حوزه‌های علمیه می‌باشد که به نوعی وظیفه تربیت سربازان امام زمان (عج) را عهده‌دار هستند و چنین کاری برای منطقه ماندگار خواهد بود.

وی گفت: محور دیگر توجه به مراکز تبلیغ و مساجد است به‌گونه‌ای که در کنار هر مسجد خانه عالمی وجود داشته و یک نفر در آنجا مستقر شود زیرا در غیر این صورت بهره‌وری مناسب از مساجد صورت نمی‌گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان خاطرنشان کرد: حمایت‌ها در حوزه آموزش باید در شمال و جنوب استان و در بین شیعه و سنی صورت گیرد و در این حوزه نیازمند همت تلاش بیشتر هستیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha