خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13513
۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۱۰:۲۱
رئیس صداوسیمای استان مطرح کرد:

کمبود نیروی متخصص در صداوسیما/ تولیدکنندگان محتوا به کمک صداوسیما بیایند/ضعف نمایندگان استان است که اخبار سیستان و بلوچستان در کشور دیده نمی‌شود

کمبود نیروی متخصص در صداوسیما/ تولیدکنندگان محتوا به کمک صداوسیما بیایند/ضعف نمایندگان استان است که اخبار سیستان و بلوچستان در کشور دیده نمی‌شود
مطالبه‌گران شمال استان در دیدار با مدیرکل صداوسیمای سیستان و بلوچستان موضوعاتی از قبیل، ضعف صداوسیمای استان در رسیدگی به مشکلات اساسی مردم ازجمله؛ آب، ریزگردها، کشاورزی مرز، تقسیم استان و اشتغال را مطرح نمودند که در ادامه پاسخ‌های کردستانی، به این مطالبات آمده است.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، عصر روز پنجشنبه نشست صمیمانه مدیرکل صداوسیمای استان و مطالبه‌گران، فعالین اجتماعی، دانشجویان و خبرنگاران در محل فرمانداری زابل برگزار شد.

در این دیدار مطالبه‌گران موضوعاتی از قبیل، ضعف صداوسیمای استان در رسیدگی به مشکلات اساسی مردم ازجمله؛ آب، ریزگردها، کشاورزی مرز، تقسیم استان و اشتغال را مطرح نمودند که در ادامه پاسخ‌های کردستانی مدیرکل صداوسیمای سیستان‌وبلوچستان به این مطالبات آمده است.
کردستانی در ابتدا اعلام نمود که تمامی ضعف‌های مطرح‌شده در جلسه را اطلاع دارد اما به دلیل ظرفیت‌های محدود و چارچوب‌های رسمی توان اجرای بسیاری از آن‌ها وجود ندارد.

 

کارکنان صداوسیما وقت برای بهتر شدن ندارند!

وی درباره آموزش کارکنان و تقویت تولید محتوای صداوسیما چنین توضیح داد: کارکنان ما تعداد محدودی هستند و فرصت برای آموزش ندارند! صداوسیما نیروی متخصص نیاز دارد اما مردم حتی یک درصد هم از دانشگاه صداوسیما مردم استفاده نکردند تا نیروی متخصص به کارکنان صداوسیما اضافه شود.

کردستانی تصریح کرد: ارتباط متقابل مردم با صداوسیما باعث ایجاد شناخت از استعدادهای مختلف و تقویت تولید محتوای شبکه‌ها خواهد شد.


محتوای قابل پخش تولید کنید پوشش خواهیم داد

مدیرکل صداوسیمای استان سیستان‌وبلوچستان گفت: این استان پهناور است و اگر بخواهم برای کلش برنامه داشته باشم کلی وقت می‌برد اما اگر روابط عمومی‌ها خوب عمل کنند و برنامه‌های خود را به اطلاع ما برسانند یا سلسله‌نشست‌های مطالبه‌گران و تولیدات قابل پخش اجرا شود و به ما اطلاع دهید پوشش رسانه‌ای خواهیم داد.

کردستانی ضمن دعوت از تمامی کسانی که توانایی تولید محتوای قابل پخش برای تلویزیون و رادیو شهری را دارند افزود: طی یک ماه آینده منتظر تولیدات قابل پخش شما هستم و محتواهای ساخته‌شده در راستای کمک به استان را پوشش رسانه‌ایی خواهیم داد. فیلم‌سازان، تولیدکنندگان محتوا، مطالبه‌گران که می‌تواند کار رسانه‌ای کنند از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.


نمایندگان مقصرند!

وی در پاسخ به این سؤال که چرا بسیاری از گزارش‌ها در شبکه استانی پخش می‌شود اما در شبکه‌های کشوری منتقل نمی‌شود گفت: با نماینده‌ها حرف زده‌ام تا بروند نزد رئیس سازمان ما اما نتیجه نگرفته‌ام؛ چراکه خبر را ما می‌فرستیم تهران و تنها پنج‌تا ده درصد پخش می‌شود و مابقی باید فشار دیپلماسی و نمایندگان باشد، بروید ببینید نمایندگان ارومیه و خوزستان را که آن‌ها چه می‌کنند تا اخبار آن استان‌ها صدر اخبار کشور است...


تقسیم استان به ما ربط ندارد!

محمود کردستانی در خصوص نامه اخیر دانشجویان عدالت‌خواه دانشگاه زابل و درخواستشان از صداوسیما جهت برگزاری مناظرات بین موافقین و مخالفین تقسیم استان چنین گفت:
من بابت توضیح این نامه به سیستان آمده‌ام، نگذارید استان به این‌گونه تقسیم شود، مگر زهک را به‌عنوان یک شهرستان جدا کردید اتفاقی افتاد؟ منطقه را تقسیم کردید و مردم بیچاره شدند و امکانات هیچ‌ندارند.

وی در ادامه افزود: اولاً دست منو شما نیست، دوما در چیزی که در وظیفه ما نیست و کاری از دستمان ساخته نیست دخالت نکنیم، دغدغه ما نباشد، هر زمان که نظام جمهوری اسلامی به این نتیجه برسد که بودجه کافی دارد، شرایط امنیتی و جغرافیایی کاملاً مهیاست، آن زمان تقسیم می‌کند.

کردستانی ادامه داد: نگذارید استان به این شکل تقسیم شود که کلاه سر همه ما برود، یک‌زمانی عده‌ای از آن‌طرف مطالبه می‌کردند و حال از این‌طرف شروع‌شده، مگر دست شماست تقسیم استان؟

مدیرکل صداوسیما در ادامه در اظهارنظری دیگر در خصوص تقسیم استان گفت: اصلاً دولت و نظام برنامه‌ای برای تقسیم استان ندارد، نه کسی سنگ تقسیم استان را به سینه بزند و نه کسی شمشیرکشی کند که می‌خواهند بلوچستان را تیکه پاره کنند؛ حال من در این موضوع چه کنم، وقت همه را بابت نظرات موافقین و مخالفین بگیرم؟ که چه شود؟

کردستانی افزود: من هم میدانم این استان پهناور است و حتی برای فعالیت رسانه‌ای به مشکل می‌خوریم حال چطور عدالت در لوله‌گذاری آب، گاز و ... برقرار شود، اما این استان موقعیت خاصی دارد، یک زمانی احمدی‌نژاد آمد این استان را به چند شهرستان تقسیم کرد که دهستان هم نیست و فقط دلمان خوش است که فرماندار دارد.

وی در انتها علیرغم میل باطنی از همکاری صداوسیما جهت پوشش مناظرات دانشجویی و دانشگاهی در حوزه تقسیم استان گفت: اما اگر بازهم نظرتان برگزاری نشست هایی با حضور موافقین و مخالفین است دانشجویان و دانشگاهیان بستر را فراهم کنند و ما هم پوشش کامل رسانه‌ای را انجام می‌دهیم.

 

گزارش از فاطمه شیرزایی خبرنگار اس.بی پرس در زابل

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha