خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13523
۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۱۴:۲۲
هشدار سطح زرد هواشناسی سیستان و بلوچستان،

باد و گردوخاک، در بخش‌هایی از مناطق سیستان و بلوچستان

باد و گردوخاک، در بخش‌هایی از مناطق سیستان و بلوچستان
هشدار سطح زرد هواشناسی سیستان و بلوچستان، باد و گردوخاک، بخش‌هایی از مناطق مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان را فرامی‌گیرد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل، گفت: وزش باد به نسبت شدید از صبح سه‌شنبه ۳۰ آذر مناطق زاهدان، غرب میرجاوه، شمال بزمان، تفتان و خاش را تا بعدازظهر روز چهارشنبه، اول دی‌ماه دربر خواهد گرفت.

محسن تصریح کرد: با توجه به خیزش گردوخاک و کاهش دید در جاده‌های ایرانشهر- بم و نصرت‌آباد - بم، توصیه می‌شود از ترددهای غیرضروری در محورهای مواصلاتی غرب استان پرهیز شود.

وی افزود: هم‌وطنان از پوشش گلخانه‌ها و استحکام بناها و سازه‌های در حال ساخت غافل نشوند و از ایستادن در نزدیکی تابلوها و بنرهای تبلیغاتی خودداری کنند.

همچنین بنا به اعلام هواشناسی سیستان و بلوچستان، وزش بادهای به نسبت شدید تا شدید از سمت غرب از بعدازظهر سه‌شنبه ۳۰ آذرماه دریای عمان و مناطق ساحلی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

این سامانه که موجب افزایش ارتفاع موج تا حدود ۲ متر و مواج شدن دریا می‌شود تا اواخر وقت شنبه ۴ دی‌ماه ادامه خواهد داشت و شاهد اختلال در فعالیت‌های دریایی خواهیم بود.

توصیه‌شده صیادان از ترددهای دریایی در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان خودداری کنند و افراد از شنا کردن در سواحل به‌شدت بپرهیزند

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما