خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13538
۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۱۴:۳۱

یادواره شهید حاج قاسم میرحسینی و شهدای فرهنگی شهرستان زهک برگزار شد

یادواره شهید حاج قاسم میرحسینی و شهدای فرهنگی شهرستان زهک برگزار شد
یادواره شهید شاخص کشوری، شهید حاج قاسم میرحسینی و شهدای فرهنگی شهرستان زهک با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در محل کانون فرهنگی تربیتی اقبال لاهوری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اس.بی پرس، این یادواره با حضور مهمانان استانی؛ فدا حسین مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، محمد سرگزی نماینده مردم زابل، زهک، نیمروز، هامون و هیرمند، حمیدرضا رخشانی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان، سرهنگ آبسالان جانشین فرماندهی سپاه سلمان، حجت‌الاسلام پوران دخت امام‌جمعه زهک، مهندس اربابی فرماندار زهک، مهندس گنجعلی رئیس اداره آموزش‌وپرورش زهک و سایر مسئولین منطقه سیستان برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

در این جشنواره حجت‌الاسلام‌والمسلمین پوران دخت گفت: شهدا در این دنیا با خدای خود تجارت و معامله کردند و رسیدن به خدا تنها معامله‌ای است که ارزش اهدای جان و زندگی انسان را دارد.

 امام‌جمعه زهک در یادواره شهید شاخص کشوری شهید حاج قاسم میرحسینی و شهدای فرهنگی شهرستان زهک اظهار کرد: شهدا انسان‌های وارسته‌ای بودند که به معنای واقعی این دنیا را فانی دیدند و برای رسیدن به خدا و قرار گرفتن در جایگاه خود در بهشت از این دنیا گذشتند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین پوران دخت با بیان اینکه بهترین خریدار هستی خداوند است، افزود: قیمت انسان فقط به خداوند می‌ارزد و شهدا این حقیقت را به‌خوبی درک کردند.

وی ادامه داد: شهدا سرآمدان افراد بشر هستند و در این گیتی به نیکی زیستند و خوش درخشیدند و امروز ما باید با شناخت عمیق از اهداف و آرمان‌های شهدا رهرو خوبی برای آن عزیزان باشیم.

امام‌جمعه زهک تصریح کرد: اگر تلاش کنیم تا شرمنده شهدا نباشیم و در مسیر آنان حرکت کنیم قطعاً شهدا در دنیا و آخرت دستگیرمان خواهند بود.

در ادامه رخشانی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان شهدا را سرمایه‌های حقیقی و مایه عزت ایران اسلامی دانست و افزود: باید طوری عمل کنیم که امروز شرمنده شهدا و فردا بدهکار فرزندانمان نباشیم

حمیدرضا رخشانی گفت: شهیدان به رسالت خود عمل کردند و امروز عرصه آزمون و عمل ماست.

مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان اظهار کرد: شهدا دلاور مردانی هستند که ایثار و ازخودگذشتگی را معنا کردند و درس عزتمندی و سربلندی را به دیگران آموختند.

وی افزود: شهدا با جان ارزشمند خویش از استقلال و آزادی این مرز و بوم دفاع کردند و رفتند و بار سنگین مسئولیت آبادانی، توسعه و پیشرفت را بر عهده ما گذاشتند.

رخشانی ادامه داد: شهیدان نظاره‌گر رفتار ما هستند و می‌نگرند تا ما با ارزش‌های انقلاب چه می‌کنیم، به فرزندانمان چه آموزش می‌دهیم و از جوانانمان چه می‌خواهیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان تصریح کرد: گذشته را شهیدان رقم زدند، امروز در دست ماست و آینده را فرزندان ما شکل می‌دهند.

رخشانی خاطرنشان کرد: شهیدان به رسالت خود عمل کردند و امروز عرصه آزمون ماست و فردا محصول آنچه امروز انجام داده‌ایم‌ را در آینده این سرزمین درو خواهیم کرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گفت: شهدا زنده هستند و تا ابد حقیقت تاریخ خواهند بود و برای همیشه در افکار و اذهان بشریت استوار و پایدار می‌ماند.

رخشانی ادامه داد: صداقت، صمیمیت، صفا، پاک دستی، ساده‌زیستی، مهربانی، نوع‌دوستی، اخلاص و ایمان به خدا از ویژگی‌های بارز و شاخص شهدا بود و امیدواریم که رهروان خوب و واقعی برای آنان باشیم

سردار آبسالان جانشین فرماندهی سپاه سلمان استان با بیان کرد شهدا انقلاب اسلامی را بیمه و اسلام را زنده کردند ولایتمداری و ولایت‌پذیری امروز یک تکلیف مهم است

سردار آبسالان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا به‌ویژه شهدای فرهنگی و دانش‌آموز اظهار کرد: در قرآن کریم آمده است کسانی که در راه خدا کشته شدند، مرده نیستند بلکه زنده هستند و در نزد خدای خود روزی می‌خورند.

سردار آبسالان افزود: یادواره شهدا به‌نوعی کمک و استمداد از شهدا برای توفیق در امور است.

وی ادامه داد: شهدا انقلاب اسلامی را بیمه و اسلام را زنده کردند.

جانشین فرماندهی سپاه سلمان استان ادامه داد: امروز وظیفه سنگینی بر عهده داریم و باید با شهدا پیمان بزرگ استقامت و پایداری ببندیم.

سردار آبسالان تصریح کرد: شهدا شاخصه‌های مهم و ارزشمندی دارند که مهم‌ترین آن دشمن‌ستیزی آنان است و در این مسیر از همه وجود خود و از همه هستی خود گذشتند.

وی افزود: امروز دشمن در جبهه‌های مختلف علیه ملت ایران توطئه می‌کند و از شیوه‌ها و روش‌های مختلف برای ضربه زدن به نظام تلاش می‌کند که باید هوشیار و بصیر باشیم.

سردار آبسالان افزود: مجموعه آموزش‌وپرورش مثل ایام دفاع مقدس امروز نیز به‌خوبی نقش‌آفرینی می‌کند و در مسیر آرمان‌های شهدا گام برمی‌دارد.

وی ادامه داد: زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا کمک می‌کند این مسیر را هموارتر بپیماییم و به‌درستی حرکت کنیم.

سردار آبسالان خاطرنشان کرد: امروز باورهای اعتقادی و دینی باید تقویت شود تا جوانان و نوجوانان هرچه بیشتر با آرمان‌ها و اهداف شهدا آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی و دنیای ارتباطات و تغییرات محسوس جهانی باید به نام و یاد شهدا تمکین و استمداد کنیم.

جانشین فرماندهی سپاه سلمان استان گفت: ولایتمداری و ولایت‌پذیری را فراموش نکنیم و با جدیت آن را به‌عنوان یک تکلیف مهم بدانیم.

مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی مدیون رشادت‌ها و دلاوری‌های شهدا دانست و افزود: امنیت و آرامش امروز ما مدیون رشادت‌ها و دلاوری‌های شهداست و آنچه امروز ایران اسلامی دارد از برکت خون پاک این عزیزان است.

 فدا حسین مالکی ضمن قدردانی از عوامل و دست‌اندرکاران برگزارکننده این یادواره اظهار کرد: در شرایط کنونی دنیا و کشور مهم‌ترین نکته‌ای که دشمنان به دنبال آسیب زدن به آن هستند، وحدت شیعه و سنی است.

وی افزود: برگزاری این‌گونه مجالس و محافل بسیار مهم و تأثیرگذار است و در شرایط فعلی حائز اهمیت خواهد بود.

مالکی ادامه داد: دنیای فعلی، دنیای پیچیده‌ای است و بصیرت و هوشیاری در این وضعیت یک اصل مهم و انکارناپذیر است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یاد و نام شهدا و توسل به نام این عزیزان راهگشای بسیاری از امور جاری است.

مالکی افزود: این انقلاب گره خورده به خون شهدا و ایثارگری‌های مردان و زنانی است که با تمام وجود در صحنه بودند و هستند.

وی اظهار داشت: ایران همیشه به دنبال صلح و دوستی و پیام‌آور ارتباطات دو طرفه و با شرایط مساوی است اما با همه ظرفیت‌ها از استقلال و تمامیت ارضی خود دفاع کرده و می‌کند.

مالکی خاطر نشان کرد: شهدا برای بودن و ماندن گام برداشتند و برای همیشه با صلابت و پایدار و استوار ماندند اگر چه به ظاهر در این دنیا نیستند اما زنده حقیقی هستند.

وی گفت: امنیت و آرامش امروز ما مدیون رشادت‌ها و دلاوری‌های شهداست و آنچه امروز ایران اسلامی دارد از برکت خون پاک این عزیزان است.

 

 

 

 

 

گزارش از زهرا ابراهیمی خبرنگار اس.بی پرس در زهک

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha