خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13543
۱۴۰۰/۰۹/۳۰ - ۱۰:۲۱

سالانه افزون بر ٨٠ تن سبزیجات در روستای کتوکان ایرانشهر تولید می‌شود

سالانه افزون بر ٨٠ تن سبزیجات در روستای کتوکان ایرانشهر تولید می‌شود
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: روستای کتوکان از توابع بخش مرکزی این شهرستان با داشتن آب‌وهوای مساعد یکی از مناطق مستعد تولید سبزیجات برگی است بطوریکه سالانه افزون بر ٨٠ تن انواع سبزیجات برگی توسط روستاییان کتوکان این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، مجید فیاضی با بیان اینکه تولید محصولاتی با کیفیت و رعایت نکات بهداشتی در تولید سبزیجات برگی از اهمیت بسیاری برخوردار است اظهار داشت: وجود آب قنات در روستای کتوکان باعث شده سبزیجات برگی این شهرستان کاملاً ارگانیک تولید شود.

وی افزود: این سبزیجات برگی شامل اسفناج، جعفری، شنبلیله، شوید، شاهی، گشنیز، ریحان، نعناع، تره، تربچه، پیازچه، مرزه و کاهو است و قسمت عمده‌ای از این محصول در فصل‌های پاییز و زمستان برداشت و به شهرستان‌های مختلف استان عرضه می‌شود.

مدیرجهادکشاورزی ایرانشهر تصریح کرد: این شهرستان با دارا بودن زمین‌های حاصلخیز، خاک مناسب و آب‌وهوای معتدل گرمسیری یکی از قطب‌های مهم کشاورزی در کشت سبزیجات برگی و خوراکی در سیستان و بلوچستان است بطوریکه سالانه افزون بر یک هزار و ٢٠٠ تن انواع سبزیجات در آن تولید می‌شود.

وی بیان کرد: با هدف ارتقای سطح آگاهی روستاییان به‌ویژه زنان کلاس‌های آموزشی ترویجی برای سبزی‌کاران در روستای کتوکان برگزار شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما