خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13545
۱۴۰۰/۰۹/۳۰ - ۱۰:۴۱

پیگیری حقابه هیرمند جزو اولویت‌های مجلس و دولت مستقر است

پیگیری حقابه هیرمند جزو اولویت‌های مجلس و دولت مستقر است
عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان گفت: پیگیری حقابه هیرمند جزو اولویت‌های مجلس و دولت مستقر است و در سفر اخیری که هیئت بلندپایه ایرانی به افغانستان داشتند نیز به‌طور جد مطرح شد.

به گزارش اس.بی پرس، فداحسین مالکی در نشست پرسش و پاسخ با مطالبه گران شهرستان زاهدان که به همت مجمع استانی مطالبه گران برگزار شد، اظهار داشت: مسیر و حرکت مطالبه گران در سیستان و بلوچستان باید به‌گونه‌ای باشد که ضمن شفاف‌سازی امور، به دنبال تغییر و اصلاح رویه‌های غلط در استان پیش بروند.

وی افزود: یکی از اولویت‌های کاری مطالبه گران باید شناسایی و احصاء مشکلات و موانع سد راه خدمت‌رسانی به مردم باشد و این موارد و کم‌کاری‌ها و ترک فعل مدیران را به مسئولان مربوطه و نمایندگان مجلس اطلاع دهند تا ما از مجاری قانونی موجود جلوی تضییع حقوق شهروندان را بگیریم که در نهایت خروجی همه این کارها به نفع مردم و افزایش آرامش آن‌ها ختم شود.

به گفته مالکی؛ پیگیری حقابه هیرمند جزو اولویت‌های مجلس و دولت مستقر است و در سفر اخیر هیئت بلندپایه ایرانی که به افغانستان داشتند نیز به‌طور جد مطرح شد و طالبان هم قول همکاری لازم و تحویل حقابه طبق توافق را داده‌اند اما آنچه آن‌ها مطرح کرده‌اند این است که وضعیت ذخایر آبی این کشور نیز مساعد نیست و با خشکسالی مواجه هستند.

وی اظهار داشت: البته که این موضوع به توافق طرفین نرسید و مقرر شده است تا هیئتی مشترک از ایران و طالبان وضعیت آبی این کشور را از نزدیک مشاهده کنند تا پس از آن تصمیمات نهایی گرفته شود که امیدواریم خبرهای خوبی برای منطقه به ارمغان بیاورد.

عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان گفت: مغفول ماندن ظرفیت‌های موجود یکی از دلایل عقب‌افتادگی است و معتقدیم که توسعه سیستان و بلوچستان باید بر اساس توان و تکیه به دارایی‌های موجود در داخل باشد و نباید تنها نگاهمان به بودجه و اعتبار دولتی خشک شود.

وی ادامه داد: دلیل دیگری که توسعه سیستان و بلوچستان را کند کرده ضعف مفرط و مشهود زیرساخت‌های استان است که به‌دفعات مختلف نیز به مسئولان ارشد دولتی گوشزد شده که اگر این زیرساخت‌ها در ابعاد مختلف تقویت شود پیشرفت استان شتاب چشمگیری خواهد گرفت.

مالکی با اشاره به نارضایتی‌های مردم از خدمات‌رسانی‌های شهری و عدم پاسخگویی مسئولان گفت: متأسفانه کتمان، سرپوش گذاشتن و ملاحظه‌کاری در برخی دستگاه‌های اجرایی نهادینه‌شده که حل این رویه غلط عزم و اراده مطالبه گران و مردم استان را می‌طلبد چرا که بسیاری از مواردی که تاکنون برطرف شده نتیجه گزارشات مردم و مطالبه گران دلسوز و متعهد استان بوده است که باید ادامه‌دار باشد.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما