خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13556
۱۴۰۰/۰۹/۳۰ - ۱۲:۱۴
از شایعه تا واقعیت،

توضیح پلیس سیستان و بلوچستان در خصوص تیراندازی در منطقه شیرآباد زاهدان

توضیح پلیس سیستان و بلوچستان در خصوص تیراندازی در منطقه شیرآباد زاهدان
فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان در خصوص کلیپ منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر رفع تصرفات اراضی ملی و شهری و تیراندازی پلیس توضیح داد.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ محمود سعادتی این باره گفت: تعدادی از مأموران اجرایی شهرداری با پشتیبانی انتظامی زاهدان، در اجرای احکام قانونی برای رفع تصرفات و ساخت‌وساز غیرمجاز به منطقه عمومی انتهای شیرآباد عزیمت در موقع اجرای قانون با مقاومت و واکنش خشن متصرفان غیرقانونی و برخی افراد حامی آن‌ها مواجه می‌شوند که قصد داشتند مانع از اجرای حکم شوند و شروع به سنگ‌پرانی و توهین به مأموران شهرداری کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان ادامه داد: عوامل انتظامی ابتدا سعی کردند تا افراد محدود در محل را با سعه‌صدر مانع ادامه رفتارهای غیرقانونی ‌و متفرق کنند.

وی ادامه داد در این زمان تعدادی از آن‌ها محل را ترک کردند ولی برخی اقدام به ادامه هتاکی و سنگ‌پرانی به سمت مأموران اجرایی شهرداری و انتظامی کردند که تعدادی از مأموران شهرداری و انتظامی مجروح و خودروها و تجهیزات نیز دچار خساراتی شد.

وی افزود در این زمان مأموران به‌منظور مدیریت صحنه و متفرق کردن افراد و اجرای عملیات رفع تصرف اقدام به تیراندازی با استفاده سلاح کردند که موفق به پراکنده کردن آن‌ها و آزادسازی ۱۳ هکتار اراضی شهری در این منطقه اقدام شدند.

سرهنگ سعادتی افزود: رفع تصرفات غیرقانونی توسط مأموران اجرایی با قوت ادامه خواهد داشت و از تضییع حقوق عامه جلوگیری خواهد شد و از شهروندان انتظار است، در صورت اطلاع از تصرف اراضی ملی و شهری غیرقانونی توسط افراد سودجو، جهت اقدام قانونی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرند.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما