خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13559
۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۰:۱۰

پیوست نیروی انسانی، الزام قرارداد پروژه‌های سرمایه‌گذاری در چابهار

پیوست نیروی انسانی، الزام قرارداد پروژه‌های سرمایه‌گذاری در چابهار
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: پیوست جذب نیروی انسانی در قرارداد‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار الزامی شده است.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالرحیم کُردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه انتظار می‌رود نقشه و اطلس آموزش‌های مهارتی و تخصصی استان سیستان و بلوچستان تا پایان سال تهیه شود گفت: پیوست جذب نیروی انسانی در قرارداد‌های سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار الزامی شده است.

وی در نشست مجازی که با موضوع «بررسی وضعیت تأمین و توانمندسازی نیروی انسانی برای به‌کارگیری در پروژه‌ها و فعالیت‌های اقتصاد» به ریاست استاندار سیستان و بلوچستان برگزار شد اظهار داشت: تهیه نقشه آموزش‌های مهارتی و تخصصی در سواحل مکران تا پایان سال حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اهمیت راه‌اندازی مراکز تأمین نیروی انسانی متخصص گفت: مسلماً به‌کارگیری نیرو‌های بومی در فعالیت‌های اقتصادی منطقه موردتوجه است و طی مدت کوتاهی که به موضوع تربیت نیروی متخصص موردنیاز صنایع با همکاری دانشگاه‌ها پرداخته شد به نتایج خوبی رسیدیم.

وی اظهار داشت: در جلسه‌ای که با روسای دانشگاه‌های استان داشتیم توافق شد که نقشه یا همان اطلس آموزش‌های مهارتی و تخصصیِ فعالیت در صنایع چابهار خصوصاً سواحل مکران با همکاری دانشگاه‌ها تا پایان امسال تهیه شود.

کُردی گفت: می‌طلبد که هم‌زمان با تهیه این نقشه، شورای راهبری و تأمین نیروی انسانی با حضور روسای دانشگاه‌ها تشکیل شود؛ یعنی زمانی که نیازمندی‌ها و رشته‌های مورد نیاز مشخص شد، همین شورا تصمیم بگیرد که چه رشته‌هایی در کدام دانشگاه‌های استان راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه ۱۹۵ هزار میلیارد تومان قراردادِ سرمایه‌گذاری در منطقه در حال انجام است گفت: سرمایه‌گذاران در منطقه متعهد به داشتن پیوست نیروی انسانی و آموزش به‌عنوان یک بند مهم در قرارداد‌ها هستند تا با پیوست جذب نیرو‌های آموزش‌دیده منطقه گام مهمی در اشتغال نیرو‌های بومی برداشته شود.

این نشست مجازی با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استاندار، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، روسای دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان، آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی و دانشگاه بین‌المللی چابهار و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی به ریاست حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان برگزار شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما