خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13565
۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۰:۴۰
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان:

۶ هنرستان مهارتی دارالفنون در سیستان و بلوچستان احداث می‌شود

۶ هنرستان مهارتی دارالفنون در سیستان و بلوچستان احداث می‌شود
مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان گفت: توسعه هنرستان‌ها و مراکز مهارتی از اولویت‌های حال حاضر آموزش‌وپرورش است.

به گزارش اس.بی پرس، رخشانی در جلسه بررسی وضعیت تأمین و توانمندسازی نیروی انسانی بیان کرد: بر اساس شرایط موجود و نیاز مبرم جامعه به نیروهای کار ماهر و توانمند، از مهم‌ترین سیاست‌ها و برنامه‌های دستگاه تعلیم و تربیت توسعه هنرستان‌ها و مراکز مهارتی است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان در ادامه بیان کرد: هم‌اکنون کار ساخت ۶ هنرستان بزرگ مهارتی دارالفنون در مراکز قطب شهرستان‌ها و مناطق استان در حال انجام است و با جدیت هرچه تمام تر پیگیری و دنبال می‌شود که در نوع خود کم‌نظیر بوده و ظرفیتی خوب و چشمگیر در مسیر تربیت دانش آموزان هنرستانی ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: علاوه بر آن موضوع احداث ۶۰ هنرستان فنی و حرفه‌ای و کاردانش در دو جنسیت دختران و پسران در مناطق و شهرستان‌های استان در دستور کار می‌باشد و بستر حضور هرچه بیشتر دانش آموزان در فضاهای هنرستانی مهیا خواهد شد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بیان کرد: خوشبختانه در جلسه و نشست هم‌اندیشی اخیری که با رئیس و اعضای جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در تهران برگزار شد، اولویت فعالیت این مجموعه در سیستان و بلوچستان نیز احداث و توسعه فضاهای هنرستانی تعیین و تعریف شد و در این بین نیز مجموعه هاسب نیز ورود و حضور موثری را داشته و دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha