خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13578
۱۴۰۰/۱۰/۰۲ - ۱۰:۳۳
رئیس شورای اسلامی شهر:

مطالعات ایجاد مترو و قطار شهری در زاهدان انجام شود

مطالعات ایجاد مترو و قطار شهری در زاهدان انجام شود
رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان گفت: برای کاهش مشکلات حمل‌ونقل باید مطالعات ایجاد مترو و قطار شهری در این کلان‌شهر در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش اس.بی پرس، حسن سپاهی رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان در نشست تجلیل از کارکنان حمل‌ونقل ضمن گرامیداشت هفته رانندگان حمل‌ونقل و راهداری گفت: این هفته برای ارج نهادن به زحمات شبانه‌روزی کارکنان حمل‌ونقل نام‌گذاری شده است.

وی گفت: امروز اکثر شهر‌های کشور از معضل حمل‌ونقل و ترافیک رنج می‌برند و بدون شک یک سیستم حمل‌ونقل عمومی کارآمد در شکستن جریان ترافیک و کاهش مصرف سوخت مؤثر است.

رئیس شورای اسلامی شهر زاهدان گفت: همان‌طور که صنعت حمل‌ونقل کشور مکمل سایر بخش‌های اقتصادی از جمله صنعت است لذا باید به آن توجه ویژه کرد.

وی گفت: عمر مفید اتوبوس بر اساس قانون هوای پاک ۱۰ سال است و عمر مفید تاکسی هفت سال، اما تعداد اتوبوس‌های سازمان اتوبوس‌رانی اعم از اتوبوس‌هایی که متعلق به خود سازمان و بخش خصوصی است ۱۰۹ دستگاه بوده و ۲ هزار و ۶۰۴ دستگاه تاکسی وجود دارد لذا می‌توان گفت ناوگان حمل‌ونقل زاهدان فرسوده است.

سپاهی گفت: بر اساس ساختار جمعیت برای هر یک هزار نفر یک دستگاه اتوبوس و برای هر صد نفر یک دستگاه تاکسی نیازمندیم و نیاز واقعی شهر زاهدان ۷۰۰ دستگاه اتوبوس و هفت هزار دستگاه تاکسی است.

وی گفت: تا سال ۹۲ دولت اتوبوس را به‌صورت یارانه در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌داد به طوریکه ۸۲/۵ درصد را پرداخت و بقیه آن در اختیار شهرداری‌ها بود، اما در حال حاضر این سیاست وجود ندارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما