خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13584
۱۴۰۰/۱۰/۰۲ - ۱۱:۱۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

307 خانه بهداشت روستایی در سیستان و بلوچستان ساخته می‌شود

307 خانه بهداشت روستایی در سیستان و بلوچستان ساخته می‌شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دیدار با دکتر واعظ مهدوی در محل بنیاد هاسب گفت: کاهش چشمگیر تعداد موارد مرگ‌ومیر کودکان و سایر گروه‌های آسیب‌پذیر و افزایش خیره‌کننده شاخص امید به زنده‌بودن در جمهوری اسلامی ایران و استان سیستان و بلوچستان نتیجه استقرار نظام شبکه بهداشت و درمان و پیاده‌سازی برنامه بهورزی در مناطق روستایی و عشایری است.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر سید محمد هاشمی شهری افزود: خانه بهداشت روستایی شالوده و ستون فقرات حوزه بهداشت و ابزاری مؤثر برای تحقق آرمان عدالت در سلامت است.

وی بیان کرد: با وجود آنکه تعداد خانه‌های بهداشت روستایی در استان سیستان و بلوچستان از کمتر از 20 باب به بالای 1000 خانه بهداشت رسیده است هنوز هم بر اساس طرح گسترش شبکه بهداشت نیاز به خانه‌های بهداشت دیگری هم داریم.

هاشمی شهری گفت: با نهائی شدن توافق همکاری سه‌جانبه میان استانداری سیستان و بلوچستان، شورای عالی هاسب و وزارت بهداشت 307 خانه بهداشت روستایی جدید در استان سیستان و بلوچستان ساخته می‌شود و یا مورد نوسازی قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بر اساس توافق اولیه هر یک از این 3 طرف یک‌سوم هزینه موردنیاز برای ساخت این تعداد خانه بهداشت را تأمین خواهند کرد.

وی اظهار کرد: از مجموع این 307 خانه بهداشت جدید 220 باب در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، 47 باب در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و 20 باب در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل ساخته می‌شود.

هاشمی شهری خاطرنشان کرد: این طرح بزرگ در چند فاز به اتمام خواهد رسید و در فاز اول، عملیات احداث 40 خانه بهداشت تا پایان سال جاری شروع خواهد شد که سهم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این فاز 15 خانه بهداشت است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما