خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13589
۱۴۰۰/۱۰/۰۲ - ۱۱:۳۸

امتحانات فقط در مقطع دکتری حضوری است/ دانشجویان کارشناسی و ارشد مجازی امتحان می‌دهند

امتحانات فقط در مقطع دکتری حضوری است/ دانشجویان کارشناسی و ارشد مجازی امتحان می‌دهند
سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: بر اساس تصمیمات دانشگاه، امتحانات دانشجویان مقطع دکتری ورودی سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت حضوری خواهد بود و امتحانات سایر دانشجویان به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، علی آدمی، سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه گفته شده امتحانات حضوری خواهد بود، نحوه مدیریت دانشجویان شهرستانی که قرار است برای امتحان به تهران بیایند، چگونه است؟ گفت: حسب دستورالعمل از سرگیری تدریجی آموزش حضوری دانشگاه در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰، صرفاً کلاس‌ها و امتحانات دانشجویان مقطع دکتری ورودی سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد.

وی در ادامه تأکید کرد: شایان‌ذکر است هماهنگی‌های لازم جهت اسکان دانشجویان غیربومی در خوابگاه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت گرفته است. کلاس‌ها و امتحانات سایر دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کلیه ورودی‌ها به‌صورت مجازی در نیمسال جاری برگزار خواهد شد.

آدمی در پاسخ به این سؤال که وزارت علوم اعلام کرده که امتحانات به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد، آیا این موضوع به دانشگاه‌ها تفویض اختیار شده و آیا دانشگاه‌ها می‌توانند امتحانات را مجازی برگزار کنند؟ گفت: با توجه به بند آخر بخشنامه شماره ۲/۲۲۵۷۱۷ مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ وزارت عتف، تصمیم‌گیری در خصوص برگزاری حضوری امتحانات حسب شرایط واکسیناسیون دانشجویان و اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا، بر عهده دانشگاه‌ها گذاشته شده است.

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: لذا بر اساس تصمیمات دانشگاه امتحانات دانشجویان مقطع دکتری ورودی سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت حضوری خواهد بود و امتحانات سایر دانشجویان به‌صورت مجازی خواهد بود.

وی در پاسخ به این سؤال که شیوه مدیریت شما در برگزاری امتحان حضوری با توجه به ویروس امیکرون چگونه خواهد بود؟ گفت: علی‌رغم اینکه مطابق آیین‌نامه‌های آموزشی مصوب وزارت عتف که آموزش در دانشگاه‌ها باید به‌صورت حضوری باشد، ولی با توجه به شرایط حاکم بر جامعه ناشی از شیوع گونه‌های مختلف ویروس کرونا و لزوم رعایت شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های صادره از سوی مراجع ذیصلاح، به ناچار آموزش غیرحضوری در برگزاری کلاس‌ها و امتحانات در نظر گرفته می‌شود و چنانچه اوضاع بحرانی‌تر گردد، مسلماً کلاس‌ها و امتحانات دانشجویان ذکر شده نیز به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد.

آدمی در واکنش به این پرسش که آیا شرکت در کلاس‌های حضوری بنا به تمایل دانشجویان بوده یا اجبار است؟ گفت: با عنایت به هماهنگی انجام شده بین معاونت آموزشی دانشگاه و معاونت دانشجویی دانشگاه و رصد میزان و نحوه واکسیناسیون اساتید و دانشجویان و هم‌چنین در جهت افزایش کیفیت آموزشی و اجرای بخشنامه از سرگیری آموزش حضوری صادره از سوی وزارت عتف، دستورالعمل از سرگیری تدریجی آموزش حضوری تدوین و با رعایت کلیه موازین بهداشتی در دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها، کلاس‌ها و امتحانات دانشجویان مقطع دکتری ورودی سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به‌صورت حضوری در نظر گرفته شد.

وی درباره شرایط دانشجویانی که غیبت‌ دارند گفت: با توجه به وصول بخشنامه‌های تسهیل‌گر شرایط کرونایی از سوی وزارت عتف، در صورت ابتلای دانشجو یا اعضای درجه‌یک خانواده به کرونا با ارائه مدارک و مستندات، یا قطعی اینترنت و در دسترس نبودن اینترنت در برخی مناطق کشور، درخواست حذف درس دانشجویان در کمیته غیبت‌ها یا کمیسیون موارد خاص دانشگاه با رویکرد حداکثری مساعدت بررسی و تصمیم‌گیری می‌شود.

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی در پاسخ به این سؤال که اگر دانشجویی تمایل به آموزش مجازی داشته باشد با او موافقت خواهد شد یا به‌طورکلی آموزش مجازی در ادامه کاهش خواهد یافت؟ گفت: مسلماً در صورت بهبود اوضاع همه‌گیری کرونا و واکسیناسیون عمومی و ایجاد ایمنی قطعی در جامعه، با توجه به شیوه حضوری بودن آموزش در این دانشگاه، تلاش خواهد شد کلاس‌ها و امتحانات در نیمسال‌های آینده به‌صورت حضوری باشد. بااین‌حال در شرایط خاص، دانشگاه مساعدت‌هایی را در نظر خواهد گرفت.

وی گفت: شیوع ویروس کرونا و راه‌اندازی آموزش غیرحضوری و آنلاین، فرصت مناسبی را برای دانشگاه جهت استفاده از پتانسیل‌ها و روش‌های نوین آموزش مهیا کرد.

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: با توجه به آیین‌نامه‌ها که آموزش در این دانشگاه به‌صورت حضوری باید باشد، می‌توان با توجه به زیرساخت‌های ایجاد شده برای آموزش مجازی در دانشگاه می‌توان از این نوع آموزش در شرایط خاص استفاده کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha