خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 136
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۲۲:۰۰

تجدید بیعت با رهبری و وداع مردم زاهدان با مالک اشتر زمان/ مردم سیستان و بلوچستان به خروش آمدند

تجدید بیعت با رهبری و وداع مردم زاهدان با مالک اشتر زمان/ مردم سیستان و بلوچستان به خروش آمدند
قشرهای مختلف مردم انقلابی شیعه و سنی زاهدان به‌منظور تجدید بیعت با ولی‌فقیه رهبر معظم انقلاب، پاسداشت مقام شامخ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و وداع از راه دور با این مالک اشتر زمان و هم‌رزمان شهیدشان امروز در میدان آزادی مرکز استان سیستان و بلوچستان تجمع کردند.

به گزارش اس.بی پرس، مردم شیعه و سنی زاهدان از صبح امروز با حضور پررنگ و اجتماع بزرگ در میدان آزاد این شهر و سردادن شعارهایی چون مرگ بر آمریکا، انتقام انتقام و ای رهبر آزاده آماده ایم آماده، خشم خود را از این عمل خبیثانه آمریکا نشان دادند.

 

مردم همیشه در صحنه زاهدان که از دوران دفاع مقدس تاکنون انس و علاقه خاصی به سردار حاج قاسم سلیمانی داشته و دارند از همان آغازین لحظات شنیدن خبر شهادت این سردار بزرگوار در غم و اندوه فرورفته و خواستار برگزاری این تجمع شدند.

 

اجتماع بزرگی که با حضور مردان و زنان، جوانان و نوجوانان شیعه و سنی، مدیران و مسوولان، کارمندان و کارگران، بازاریان و اصناف برگزار شد نشان از عشق و علاقه مردم سیستان و بلوچستان به سردار دلها بود.

 

شماری از شرکت کنندگان در این اجتماع شهید سپهبد قاسم سلیمانی را سردار و فرماندهی به تمام معنی مجاهد راه خدا دانسته و اعلام کردند: گرچه در مراسم تشییع جنازه شهدای مقاومت توفیق حضور نداریم اما با این تجمع و اجتماع از راه دور با پیکر غرقه به خون سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمانشان وداع می کنیم.

 

حسین محمودی یکی از شهروندان زاهدانی گفت: حاج قاسم سلیمانی را همچون قاسم میرحسینی عضوی از خانواده خود می دانیم.

 

وی افزود: قشرهای مختلف مردم فارغ از هر گونه زبان و قومیتی تنها با عشق به ولایت فقیه، نظام جمهوری اسلامی و این شهید بزرگوار و همرزمانش گردهم جمع شده اند تا یکبار دیگر فریاد مرگ بر آمریکای جنایتکار را سردهند و از مسوولان و رزمندگان نیروی قدس سپاه درخواست کنند در فرصت مناسبت انتقام سختی از جنایتکاران آمریکایی و صهیونیستی بگیرند...

 

محمد گمرکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس نیز می گوید: افتخار حضور در جبهه های جنگ تحمیلی در کنار سردار سپهبد سلیمانی را دارم و هر آنچه از اخلاق نیکو و رشادتها و دلاورمردیهای این سرباز ولایت بگوییم بازهم اندک است و حق مطلب ادا نمی شود.

 

وی افزود: این سردار سرافراز از آغازین سال جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس تا زمان شهادت با مردم و رزمندگان سیستان و بلوچستان ارتباط نزدیک و تنگاتنگی داشتند و بسیاری از رزمندگان حضور در کنار این فرمانده شجاع را بزرگترین افتخار خود می دانند.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا طباطبایی‌نسب در این اجتماع بزرگ مردمی اظهار داشت: امروز شیعه و سنی برای نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه کنار هم ایستاده و حضور پررنگی دارند.

 

این محقق و پژوهشگر دانشگاهی ادامه داد: حضور مردم زاهدان یک نشان مهم دارد و آن هم اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

 

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای عوامل مختلف در حوزه اقتدار است تصریح کرد: ایمان و اخلاص نخستین عامل اقتدار است و سردار سلیمانی یکی از افراد با ایمان و اخلاص کامل بود.

 

حجت الاسلام طباطبایی‌نسب بیان کرد: عامل دوم اقتدار جمهوری اسلامی ایران مردم این سرزمین هستند، مردمی که ولی نعمت این نظام به حساب می آیند و باید همواره خدمتگزار این مردم بود.

 

وی اظهار داشت: سومین عامل اقتدار مقاومت و استقامت بوده که در سایه این مقاومت دشمن عقب نشینی کرده است.

 

این محقق و پژوهشگر دانشگاهی تصریح کرد: چهارمین عامل اقتدار جمهوری اسلامی ایران پیشرفت و تعالی این نظام از ابتدای انقلاب تاکنون بوده که وجود دانشمندان در عرصه های مختلف نشان از این امر دارد.

 

وی خاظر نشان کرد: پنجمین عامل داشتن روحیه ایثار و شهادت است که تقدیم شهدای بسیار در راه انقلاب و نظام و ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان در دوران دفاع مقدس و دفاع از حریم امامت و ولایت بخوبی نشانگر این ادعاست.

 

حجت الاسلام طباطبایی نسب ادامه داد: ششمین عامل وجود مقدس رهبر معظم انقلاب است که همواره با بیانات حکیمانه خود راهگشا بوده و هرگاه اشاره ای بفرمایند مردم با جان و دل در صحنه حاضر می شوند.

 

مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سیستان و بلوچستان نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: سردار سپهبد سلیمانی نمونه کامل یک فرد مدافع نه تنها برای اسلام بلکه برای تمام بشریت بود.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین جواد طاهری ادامه داد: سردار سلیمانی نمونه‌ای کامل برای ترسیم آینده ای روشن برای مستضعفان بود.

 

وی بیان کرد: ثمره خون این شهید بزرگوار تصویب طرح خروج نیروهای آمریکایی از عراق توسط نمایندگان مجلس این کشور است و به طور قطع خون شهدای مقاومت ریشه مستکبران را در این منطقه خواهد سوزاند.
 

 

انتهای پیام/#

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha