خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13612
۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۰۹:۰۰

محصولی پربار با کشت و کار بهینه/افزایش برداشت خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر (ویدئو)

محصولی پربار با کشت و کار بهینه/افزایش برداشت خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر (ویدئو)
محصول دهی گلخانه‌های خیار در ایرانشهر افزایش 10 برابری د اشته است.

به گزارش اس.بی پرس، کشت جایگزین و آبیاری کم موجب شده است امسال محصول خیار در گلخانه‌های این شهرستان بیشتر به بار بنشیند. برداشت خیار گلخانه‌ای در ایرانشهر از مرز ٣ هزار تن گذشت.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: از آغاز برداشت خیار گلخانه‌ای تاکنون بیش از ٣ هزار تن محصول برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

مجید فیاضی افزود: امسال کشاورزان ایرانشهری بیش از ۵٣ هکتار از اراضی خود را به کشت خیار گلخانه‌ای اختصاص داده‌اند.

وی با اشاره به افزایش تولید خیار در گلخانه‌ها نسبت به فضای باز گفت: از هر مترمربع گلخانه‌ به‌طور میانگین بین 25 تا 30 کیلو محصول خیار برداشت می‌شود و این در حالی است که در فضای باز در هر مترمربع فقط بین 5 تا 7 کیلو خیار برداشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: کشت محصولات کشاورزی در محیط گلخانه که همه مراحل رشد گیاه تحت کنترل کامل است باعث افزایش 10 تا 12 برابری عملکرد نیز خواهد شد

وی بیان کرد: شیوه کشت گلخانه‌ای یکی از روش‌های نوین در عرصه کشاورزی محسوب می‌شود که علاوه بر کاهش چشمگیر مصرف آب، افزایش برداشت نیز در این روش به‌مراتب بیشتر از شیوه‌های دیگر خواهد بود.

فیاضی با بیان اینکه بیش از ۵٠٠ نفر در کار کاشت، داشت و برداشت خیار گلخانه‌ای در شهرستان مشغول به کار هستند افزود: کشت محصولات گلخانه‌ای راهی برای رسیدن به رونق تولید و حفظ منابع آب است.

 


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha