خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13625
۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۱:۴۰

بیش از ۱۶ هزار نفر در سیستان و بلوچستان آموزش‌های مهارتی را فراگرفتند

بیش از ۱۶ هزار نفر در سیستان و بلوچستان آموزش‌های مهارتی را فراگرفتند
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ۱۶ هزار و ۶۳۵ نفر از ابتدای سال جاری تاکنون در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای بخش دولتی استان مهارت‌های تخصصی را فراگرفتند.

به گزارش اس.بی پرس، جلیل شهریاری اظهار داشت: آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در حوزه‌های خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی توسط بخش دولتی و خصوصی به علاقه‌مندان ارائه می‌شود.

وی گفت: در بخش دولتی آموزش فنی و حرفه‌ای با توجه به شرایط کرونایی استان ۱۶ هزار و ۶۳۵ نفر دوره در ۴۳۸ حرفه مهارت‌ها را فراگرفته‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه خدمات آموزشی در پادگان‌ها، کارگاه‌های ثابت شهری و سیار زندان، صنایع، عشایر، آسیب دیدگان اجتماعی، کارگاه‌های مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی، ضمن کار و مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی ارائه می‌شود، افزود: تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص مطابق با نیاز بازار کار با هدف اشتغال جوانان جویای کار و کاهش نرخ بیکاری از برنامه‌های آموزش مهارتی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از علل بیکاری جوانان جویای کار، فقدان مهارت است، گفت: این اداره کل با همکاری بخش خصوصی آموزش فنی و حرفه‌ای آمادگی اجرای آموزش مهارتی منجر به اشتغال مطابق با نیاز بازار کار منطقه را دارد.

شهریاری ظرفیت‌های استان سیستان و بلوچستان در حوزه اشتغال را بسیار بالا دانست و اظهار داشت: امید جوانان جویای کار فاقد مهارت به آموزش مهارتی فنی و حرفه‌ای است و باید با برنامه‌ریزی از هدر رفت این سرمایه عظیم انسانی جلوگیری کرد.

وی با تأکید بر اینکه آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای شاه‌کلید ایجاد اشتغال پایدار بوده و شرط لازم برای تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص مستلزم ارائه آموزش‌های مهارتی است، گفت: برای دستیابی به حل مشکل اشتغال جوانان باید به آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای بیش از پیش از سوی مسئولان توجه شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha