خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13626
۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۲:۰۰

آموزش و امتحانات مجازی دیگر معنایی ندارد

آموزش و امتحانات مجازی دیگر معنایی ندارد
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت‌: اکنون که فضای مناسبی برای آموزش ایجاد شده است نباید خانواده‌ها را دچار تردید کنند؛ آموزش و امتحانات مجازی دیگر معنایی ندارد ضمن اینکه برخی از کلاس‌ها هم خلوت است.

به گزارش اس.بی پرس، احمد حسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دو سال آموزش‌های مجازی ضربه‌های زیادی به ما زده است، لذا نمی‌توان به بهانه‌هایی آموزش حضوری را تعطیل کرد.

وی ادامه داد: شخصاً در بازدید‌های میدانی که از چندین مدرسه داشته‌ام فضای مناسبی جهت آموزش و امتحانات حضوری وجود دارد از سویی دیگر برخی از مدارس با توجه به جمعیت آموزش را در دو نوبت ارائه می‌کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به برخی از اظهارات در مورد سویه جدید بیماری کرونا سردرگمی در بین اولیا ایجاد شده است گفت: اکنون که فضای مناسبی برای آموزش ایجاد شده است نباید دوستان خانواده‌ها را دچار تردید کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه سطح شیوع بیماری در کشور کاهش یافته و تا حدودی کنترل شده است، امیدواریم بتوانیم با رعایت شیوه‌نامه‌ها آموزش را به‌صورت مستمر داشته باشیم.

این نماینده مجلس گفت: با توجه به اینکه فضای خوبی ایجاد شده است آموزش و امتحانات مجازی دیگر معنایی ندارد ضمن اینکه برخی از کلاس‌ها هم خلوت است از سوی دیگر ما ۹۳ هزار کلاس درس در کشور داریم که زیر شانزده دانش‌آموز دارند.

وی ادامه داد: در برخی از شهر‌ها و شهرستان‌ها که جمعیت کمتری وجود دارد و دسترسی مطلوب نیز به فضای مجازی وجود ندارد آموزش‌ها حضوری است و مشکلاتی ایجاد نشده است.

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به سویه جدید بیماری و این ادعا که این سویه واکسن گریز بوده است گفت: اگرچه که سرعت انتشار این بیماری بالاست، اما میزان آسیب‌های کمتری را دارد و با رعایت پروتکل‌ها می‌توان از آموزش حضوری بهره‌مند شد، اما به‌طورکلی این‌ها مواردی نیست که به واسطه آن بتوانیم آموزش حضوری را تعطیل کنیم.

وی در مورد آمار‌های منتشر شده از ایتلای دانش آموزان گفت: آماری از ابتلای دانش آموزان در محیط مدرسه گزارش نشده است اگرچه برخی از گزارشات نیز وجود دارد که آن‌ها نیز قابل بررسی است، اما با توجه به اینکه شخصاً با بدنه‌ی آموزش‌وپرورش و دانشگاه در ارتباط هستم صحت برخی از این آمار را تأیید نمی‌کنم.

وی در مورد برخی از اعتراضاتی که توسط فرهنگیان در مورد لایحه رتبه‌بندی صورت گرفته است گفت: لایحه رتبه‌بندی تصویب‌شده است و برخی از اعتراضاتی که از سوی کانون منحل شده معلمان انجام گرفته است مشخص است که از بیرون کشور جهت‌دهی می‌شود، چرا که فرهنگیان ما آگاه‌تر از این هستند که با این تحریکات بخواهند تجمع کنند.

فلاحی گفت: مجلس همواره دغدغه فرهنگیان را داشته است هیچ جلسه‌ای در کمیسیون نبوده است که در مورد فرهنگیان نباشد، توصیه من این است هوشیار باشند تا کسانی اینان از نجابت و کرامت و جایگاه استفاده و فضای جامعه را ملتهب کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : mizan.news

نظرات شما

capcha