خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13643
۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۰۹:۴۵
رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

7 دی، فرصت جدید ثبت‌نام در فراخوان دعوت به همکاری مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه

7 دی، فرصت جدید ثبت‌نام در فراخوان دعوت به همکاری مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه
رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان از فراهم آمدن فرصت جدید برای ثبت‌نام در فراخوان دعوت به همکاری مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضائیه تا 7 دی‌ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، عباس صفدری با بیان اینکه اداره کل توسعه امور میانجی‌گری و داوری مرکز توسعه حل اختلاف، از میان واجدین شرایط برای دریافت پروانه داوری و میانجی‌گری دعوت به همکاری نموده است، گفت: فرصت جدید ثبت‌نام این دعوت به همکاری تا 7 دی‌ماه جهت علاقه‌مندان فراهم گردیده است.

رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه مرکز توسعه حل اختلاف با استناد به مجموعه مقررات، آیین‌نامه‌ها و اسناد بالادستی بخصوص مفاد فصل سوم سند تحول قضائی و آئین‌نامه میانجی‌گری در امور کیفری از میان واجدین شرایط برای دریافت پروانه داوری و پروانه میانجی‌گری دعوت به همکاری کرده است، گفت: فرآیند ثبت‌نام این همکاری تا 7 دی‌ماه ادامه خواهد داشت.

رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان با اشاره به روش‌های جذب گفت: جذب همکاری به دو صورت آزمونی و غیر آزمونی انجام می‌شود و مجموع ظرفیت‌های در نظر گرفته شده برای ۳ حوزه در 26 شهرستان استان سیستان و بلوچستان بیش از 1000 نفرمی باشد.

صفدری در ادامه افزود: در روش آزمونی ۳ نوع آزمون برای جذب برگزار خواهد شد و داوطلبان می‌توانند در یکی از سه حوزه داوری- داوری تخصصی خانواده و میانجی‌گری در آزمون ثبت‌نام نمایند.

وی تأکید کرد: داوطلبان با داشتن حداقل مدرک سطح ۲ حوزه یا مدرک کارشناسی در یکی از رشته‌های مرتبط از جمله حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی و الهیات (گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی) می‌توانند برای ثبت‌نام در آزمون‌های داوری عمومی اقدام و دانش‌آموختگان مقطع کارشناسی و بالاتر رشته‌های روانشناسی، جامعه‌شناسی، علوم تربیتی، مشاوره، مددکاری اجتماعی و مطالعات خانواده، حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی و الهیات (گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی) و دارندگان مدرک حداقل سطح 2 حوزه صرفاً مجاز به شرکت در آزمون‌های میانجی‌گری و داوری تخصصی خانواده می‌باشند.

صفدری شرط پذیرش در آزمون کتبی را کسب حداقل ۵۰ درصد نمره آزمون عنوان کرد و گفت: حداکثر ۲ برابر جذب جهت بررسی مدارک و انجام مصاحبه به مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه معرفی خواهند شد.

رئیس جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان با اشاره به نحوه جذب غیر آزمونی تأکید کرد: برخی از داوطلبان، بدون آزمون و بر اساس شرایط خاصی که در دفترچه راهنمای ثبت‌نام به‌تفصیل شرح داده شده است می‌توانند نسبت به ثبت‌نام غیر آزمونی اقدام و مدارک موردنیاز را بارگذاری نمایند.

وی ادامه داد: در روش جذب بدون آزمون، سوابق تحصیلی، سوابق شغلی و حرفه‌ای و تطبیق شرایط (ویژه مؤسسات داوری موجود) مورد بررسی قرار می‌گیرد که این فرآیند توسط مرکز توسعه حل اختلاف انجام می‌گیرد و پس از انجام محاسبات و امتیازات در نظر گرفته شده، در صورت داشتن شرایط احراز افراد جهت مصاحبه حضوری دعوت خواهند شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir ضمن مطالعه دفترچه راهنما، نسبت به ثبت‌نام در بخش‌های آزمونی و غیر آزمون اقدام نمایند.

وی اظهار کرد: هیئت‌علمی دانشگاه‌ها در رشته‌هایی که در سطور بالاتر عنوان شده‌اند، وکلای دادگستری، قضات بازنشسته، برخی اعضای شوراها و دبیران شوراهای حل اختلاف و نیز، کسانی که کلینیک‌های روانشناسی، مؤسسات داوری خصوصی ثبت شده (در حوزه‌های تخصصی میانجی‌گری و داوری خانواده) بدون آزمون پروانه داوری دریافت خواهند کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما