خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13650
۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۴:۱۷

مردم ایرانشهر افزون بر سه میلیارد ریال زکات پرداخت کردند

مردم ایرانشهر افزون بر سه میلیارد ریال زکات پرداخت کردند
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: مردم این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون افزون بر سه میلیارد ریال زکات پرداخت کردند که نسبت به سال گذشته ۵٠ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اس.بی پرس، محمدعلی تراقویی اظهار داشت: اجرای درست فریضه الهی زکات می‌تواند بسیاری از مشکلات مردم به‌ویژه در حوزه اقتصادی را حل کند.

وی افزود: زکات جمع‌آوری شده از یک منطقه یا روستا در همان محل و برای انجام کارهای عام‌المنفعه از جمله کمک به نیازمندان، انجام برخی اقدامات عمرانی مانند ساخت مسکن برای نیازمندان، ساخت مسجد و جهیزیه هزینه می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ایرانشهر با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی زکات وظیفه‌ای همگانی محسوب می‌شود ادامه داد: مردم در هر جایگاهی که هستند باید برای احیای این فریضه الهی تلاش و تبلیغ کنند.

 وی با تأکید بر احیای زکات با مشارکت دستگاه‌های مختلف برای رفع مشکلات روستاها و افراد نیازمند اظهار داشت: کاهش مفاسد اقتصادی با پرداخت زکات از جمله ثمرات اجتماعی این فریضه الهی است.

 تراقویی درباره فرهنگ‌سازی در زمینه فریضه زکات نیز بیان کرد: برای آگاه‌سازی مردم از مزایای زکات برنامه‌های فرهنگی از جمله نصب بنر زکات، تهیه و توزیع بروشور زکات، توزیع کیسه‌های زکات بین کشاورزان در مزارع هنگام برداشت محصول‌ و دیدار چهره به چهره با کشاورزان توسط عاملان افتخاری در روستاهای ایرانشهر انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد ارتباط معنوی بین اقشار مختلف جامعه نیز از سایر آثار زکات است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha