خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13674
۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۱:۰۱

تلاش برای سرعت بخشیدن به پروژه‌های سواحل مکران (ویدئو)

تلاش برای سرعت بخشیدن به پروژه‌های سواحل مکران (ویدئو)
معاون اقتصادی وزارت اقتصاد گفت: سرعت بخشیدن به پروژه‌های سواحل مکران در گرو استفاده از ظرفیت‌های بانک‌ها و بخش خصوصی است.

به گزارش اس.بی پرس، معاون اقتصادی وزارت اقتصاد با اشاره به طرح‌های در دست اجرا در سواحل مکران که روند مثبت دارند گفت:برای سرعت بخشیدن به این پروژه‌ها نیاز است از ظرفیت‌های بانک و بخش خصوصی استفاده کرد تا توسعه سواحل مکران سرعت بیشتری بگیرد.

سبحانیان از سواحل مکران به‌عنوان پیشانی توسعه منطقه و کشور نام برد و افزود: باید در مرحله اول توجه ویژه‌ای به مهارت‌آموزی جوانان داشته باشیم  زیرا پیشرفت منطقه با نیروهای ماندگار ممکن می‌شود.

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه دولت سیزدهم برای رفع موانع سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد عزم جدی دارد، گفت: رسالت اصلی ما در وزارت اقتصاد این است که کمک کنیم تا فعالان اقتصادی بتوانند با رغبت بیشتری فعالیت کنند.

همچنین  دبیر ستاد توسعه سواحل مکران از سرمایه‌گذاران خواست که برای سرمایه‌گذاری در این منطقه  اهتمام و تلاش جدی داشته باشند

عادل مزاری خاطرنشان کرد: تسریع در ایجاد زیرساخت‌ها می‌تواند باعث رشد اقتصادی منطقه شود که اشتغال پایدار را به دنبال خواهد داشت.

همچنین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار  با بیان اینکه در حوزه زیرساخت‌های اقدامات زیادی انجام شده است اظهار داشت: نقض قوانین و مقرراتی که در مناطق آزاد رقم می‌خورد، توان و انرژی سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان را گرفته است.

کردی تأکید کرد: اجرا نشدن قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و نبود ثبات قوانین و مقررات، سرمایه‌گذاران را سردرگم کرده و باعث بی‌انگیزگی آن‌ها می‌شود.

 


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha