خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13685
۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۴:۵۴
مدیر جهاد کشاورزی راسک؛

برداشت بادمجان و فلفل از ٣٠٠ هکتار اراضی کشاورزی راسک آغاز شد

برداشت بادمجان و فلفل از ٣٠٠ هکتار اراضی کشاورزی راسک آغاز شد
مدیر جهاد کشاورزی راسک در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: برداشت بادمجان و فلفل از سطح ۳۰۰ هکتار مزارع این شهرستان آغاز و تا اسفند ادامه دارد.

به گزارش اس.بی پرس، احمد زراعتی اظهارداشت: دشت پیشین شهرستان راسک بدلیل شرایط اقلیمی خاص یکی از بزرگترین گلخانه‌های طبیعی کشور به‌شمار می‌رود که قابلیت کشت و کار انواع محصولات خارج از فصل نظیر پیاز،بادمجان، فلفل، هندوانه، خربزه، گوجه فرنگی را دارد.


وی تاکید کرد: در فصل‌های پاییز و زمستان که تمام مناطق کشور را سرما و یخبندان فراگرفته است کشاورزان بخش پیشین در حال برداشت محصول بادمجان و فلفل از سطح مزارع هستند.


مدیر جهاد کشاورزی راسک خاطرنشان کرد: در سال زراعی جاری پیش‌بینی می‌شود بیش از ۶ هزار تن محصول بادمجان و فلفل از مزارع این شهرستان برداشت و روانه بازار شود.

 

سیستان و بلوچستان به سبب نزدیکی به خط استوا و بهره‌گیری از رطوبت دریا توانمندی زیادی در تولید محصولات گرمسیری و نیمه گرمسیری و بعضا منحصر به فرد از جمله انبه، موز، پاپایا، گواوا، هندوانه آناناسی، نارگیل، زیتون محلی، انار و مرکبات دارد.


تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هر سال توان تولید ۲ بار محصول را دارند.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

داغ های مجازی