خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13686
۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۵:۰۰
معاون ستاد مدیریت بحران استانداری؛

واکسیناسیون کرونا در سیستان و بلوچستان به ۸۰ درصد رسید

واکسیناسیون کرونا در سیستان و بلوچستان به ۸۰ درصد رسید
معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: هم‌اینک پوشش واکسیناسیون کرونا در استان در جمعیت بالای ۱۲ سال دُز اول ۸۰ درصد و دُز دوم ۶۲ درصد رسیده است.

به گزارش اس.بی پرس، روح الله سرگزی اظهارداشت: جمعیت مورد هدف واکسیناسیون کرونا در سیستان و بلوچستان در رده بالای ۱۲ سال افزون بر ۲ میلیون و ۳۵ هزار نفر است که تاکنون افزون بر یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر دُز اول، بیش از یک میلیون و ۲۲۵ هزار نفر دُز دوم و بیش از ۷۰ هزار نفر دُز سوم را دریافت کرده‌اند.

 

وی ادامه داد: با توجه به سویه جدید کرونا ضروری است شهروندان در کنار واکسیناسیون رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر ماسک زدن، جلوگیری از حضور در امکان شلوغ و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را مورد توجه ویژه قرار دهند.

 

سرگزی گفت: با توجه به اینکه همچنان روند تزریق واکسن با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد اما شاهد هستیم که برخی از افراد به دلایل مختلف بر اثر تبلیغات منفی هنوز در تزریق واکسن دچار شک و تردید هستند.

 

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان از مردم استان خواست به شایعات مربوط به عوارض واکسن که در فضای مجازی و گفت‌وگوهای محلی انجام می‌شود، توجه نکنند و به مسوولان و واکسن‌های موجود در کشور نیز اعتماد داشته باشند چرا که تنها راه بازگشت به زندگی عادی انجام واکسیناسیون حداکثری است.

 

سرگزی با اشاره به اینکه تلاش ما بر این است که از تمام ظرفیت‌ها برای الزام واکسیناسیون استفاده کنیم افزود: بر اساس اعلام ستاد کرونا تمدید مجوز فعالیت اصناف در استان نیز منوط به ارائه کارت واکسن کروناست.

 

وی تاکید کرد: باید عزم خود را بیشتر کرد تا میزان واکسیناسیون در سیستان و بلوچستان افزایش چشمگیری داشته باشد.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما