خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13691
۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۵:۴۶
رییس کمیته امدادنیکشهر؛

۱۷۰ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد نیکشهر آماده بهره‌برداری است

 ۱۷۰ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد نیکشهر آماده بهره‌برداری است
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیکشهر گفت: امسال ۲۷۰ واحد مسکن برای مددجویان زیرپوشش این نهاد در حال ساخت است که ۱۷۰ واحد آن تکمیل و آماده بهره‌برداری است .

به گزارش اس.بی پرس، حمید قلعه‌خانی رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیکشهر سیستان و بلوچستان گفت: امسال ۲۷۰ واحد مسکن برای مددجویان زیرپوشش این نهاد در حال ساخت است که ۱۷۰ واحد آن تکمیل و آماده بهره‌برداری است که با تحویل آن‌ها یکی از دغدغه‌های اصلی آنان مرتفع و سبب رضایتمندی نیازمندان می‌شود.

 

حمید قلعه‌خانی  گفت: برای ساخت واحد‌های مسکونی مددجویان هر واحد ۵۰ مترمربع زیربنا جمعا ۶۶۷ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال هزینه می‌شود.

 

وی  گفت: ۱۵۳ کمک هزینه شهریه با اعتبار ۲۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، ۴۸۰ میلیون ریال کمک موردی به ۲۱ خانواده زندانی، ۲ میلیارد و ۱۶۶ میلیون ریال کمک برای رفع سوء تغذیه ۵۰۰ کودک، یک میلیارد ریال برای ارتقاء شاخص‌های بهداشتی، یک میلیارد ریال کمک به درمان ۱۰۰ بیمار صعب العلاج و کمک به ۱۳۲ بیمار کرونایی با هزینه ۶۹۳ میلیون ریال انجام شده است.

 

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیکشهر گفت: همچنین از ابتدای سال‌جاری تاکنون برای تعمیر مسکن ۱۴۰ سرپرست خانوار مددجویان هفت میلیارد ریال، کمک هزینه تحصیلی یکهزار و ۳۰۴ محصل با اعتبار هشت میلیارد و ۷۶ میلیون ریال، کمک هزینه فرانشیز درمانی به ۱۰۰ نفر با اعتبار سه میلیارد و ۱۰۴ میلیون ریال و کمک هزینه ازدواج به ۳۱ زوج با اعتبار ۲۸۳ میلیون ریال اقدام شده است.

 

وی گفت: سامانه امداد هوشمند و کارآمد همزمان با سراسر کشور در سیستان و بلوچستان و شهرستان نیکشهر راه اندازه شده و بزودی تمامی فعالیت‌ها و خدمات مکانیزه خواهد شد.

 

قلعه‌خانی گفت: به منظورچابک سازی فرایند ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف با استقرار سامانه جامع امداد هوشمند و کارآمد با نام اختصاری"سها" همه امکانات شهرستان برای پالایش، ساماندهی و انتقال اطلاعات صحیح و قابل اتکابه سامانه جدید بسیج شده است.

 

وی گفت: اطلاعات مددجویان تحت حمایت باید تا پایان دی‌ماه سال‌جاری در این سامانه ثبت شود که بهترین روش برای جمع آوری اطلاعات، خوداظهاری مددجویان، استفاده از اطلاعات سایر سازمان‌ها و مددکاران خانواده است.

 

وی گفت: پس از این تمامی خدمات این نهاد مقدس در بستر سامانه امداد هوشمند و کارآمد به آدرس Soha.emdad.ir ارائه می‌شود و مددجویان باید با ثبت‌نام دراین سامانه تمامی درخواست‌های خود را از طریق این آدرس ثبت و پیگیری کنند.

 

وی بیان کرد: هم اینک هشت هزار و ۵۰۲ خانوار با جمعیت ۲۲ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان نیکشهر هستند و از خدمات مادی و معنوی برخوردارند.

 

 

 

انتهای پیام/

منبع : yjc.ir

نظرات شما