خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13697
۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۰۹:۱۳

راه‌اندازی مکان ویژه اسکان بانوان بی‌سرپناه در زاهدان

راه‌اندازی مکان ویژه اسکان بانوان بی‌سرپناه در زاهدان
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در بازدید شبانه از ستاد متکدیان شهرداری از راه‌اندازی مکان ویژه اسکان بانوان بی‌سرپناه در زاهدان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، ابراهیمی در این بازدید شبانه که با حضور دادیار حقوق عامه دادگستری، شهردار منطقه ۱، رئیس ستاد متکدیان شهرداری و سرپرست مدیریت امور بانوان شهرداری زاهدان انجام شد، اظهار داشت: دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با توجه به برودت هوا و مشکلات متعدد ناشی از آن برای زنان بی‌سرپناه، راه‌اندازی مکانی به‌صورت موقت تا زمانی که گرمخانه ویژه دائمی راه‌اندازی شود، در دستور کار خود قرار داده و در نهایت این مکان آغاز به کار کرده است.

وی در ادامه ضمن تقدیر از زحمات شهرداری زاهدان، تصریح کرد: با دستور دادیار حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان، تعامل ویژه شهرداری زاهدان در کوتاه‌ترین زمان ممکن منجر به راه‌اندازی این مکان در طبقه فوقانی ستاد متکدیان شهرداری شد.

متولی امور بانوان و خانواده استان ضمن تأکید بر اهمیت اجرای سیاست‌های حمایتی و ساماندهی خانواده‌های بی‌سرپناه در سرتاسر استان، گفت: ضرورت دارد از سوی دستگاه‌های متولی در سطح استان نیز با هدف بهبود، توانمندسازی و حمایت از بانوانی که مکانی مناسب برای اسکان ندارند، اقدام به راه‌اندازی مکان‌هایی برای اسکان جامعه یاد شده کنند.

گفتنی است در این مکان علاوه بر اسکان، خدماتی نظیر توزیع غذای گرم شبانه و صبحانه انجام می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما