خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13702
۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۶:۰۹

دانشگاه‌ها معضلات سیستان و بلوچستان را با تحقیق و پژوهش حل کنند

دانشگاه‌ها معضلات سیستان و بلوچستان را با تحقیق و پژوهش حل کنند
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دانشگاه‌ها باید در حل مسائل مختلف استان نقش پررنگ‌تری داشته باشند و با انجام تحقیق و پژوهش مشکلات و معضلات سیستان و بلوچستان را حل کنند.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی اظهار داشت: دانشگاه‌ها و دانشگاهیان باید با مسئله محوری، نیازهای سیستان و بلوچستان را شناسایی کنند و برای برون‌رفت از مشکلات و معضلات استان راهکار عملی ارائه کنند.

وی افزود: قطعاً توسعه فضاهای کمی و کیفی در دانشگاه‌ها باید در کنار هم مورد توجه باشد چرا که سالانه تعداد زیادی دانشجو در رشته‌های مختلف در استان سیستان و بلوچستان فارغ‌التحصیل می‌شوند اما همچنان بسیاری از مشکلاتی که به دست این جوانان قابل‌حل است، ادامه دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: دانشگاه‌ها باید برای اشتغال دانش‌آموختگان خود برنامه داشته باشد به همین منظور توسعه دوره‌های مهارت افزایی و کارورزی در دانشگاه‌ها ضروری است.

وی با تأکید بر اینکه رشته‌های دانشگاهی باید مبتنی بر نیاز استان تعریف شود، تصریح کرد: دانشگاه سیستان و بلوچستان یکی از ۱۰ دانشگاه برتر کشور به شمار می‌رود و فارغ‌التحصیلان و نخبگان بومی خوبی نیز تربیت کرده که این افراد انگیزه خدمت به این مردم را بیش از همگان دارند.

مدرس خیابانی با تأکید بر اینکه باید از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده شود، اظهار کرد: به همه دستگاه‌های استان سیستان و بلوچستان ابلاغ شده در صورت وجود توان داخلی همه طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی خود را باید به دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی استان واگذار کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

داغ های مجازی