خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13703
۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۶:۱۲

آغاز کاهش ۷ تا ۱۰ درجه‌ای دما در سیستان و بلوچستان

آغاز کاهش ۷ تا ۱۰ درجه‌ای دما در سیستان و بلوچستان
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از امشب شاهد کاهش محسوس دما به میزان ۷ تا ۱۰ درجه در غالب نقاط استان و یخبندان شبانه در مناطق مرکزی و شمالی سیستان و بلوچستان خواهیم بود.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری اظهار داشت: بر اساس بررسی آخرین تصاویر ماهواره و نقشه‌های پیش‌یابی آسمان استان سیستان و بلوچستان در حال حاضر نیمه‌ابری است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: با عبور سامانه بارشی تا اواخر وقت امروز در نواحی جنوبی، ارتفاعات مرکزی و سواحل استان شرایط برای بارش پراکنده باران مهیاست.

وی ادامه داد: از امشب شاهد کاهش محسوس دما به میزان ۷ تا ۱۰ درجه در غالب نقاط سیستان و بلوچستان و یخبندان شبانه در مناطق مرکزی و شمال استان خواهیم بود.

حیدری با اشاره به اینکه طی این مدت وزش باد نسبتاً شدید در شمال، نوار شرقی و غرب استان دور از انتظار نیست، گفت: این باد نسبتاً شدید موجب کاهش دما و یخبندان در زاهدان، زابل، زهک، هیرمند، هامون، نیمروز، تفتان، خاش، میرجاوه، سراوان، سیب و سوران، مهرستان و گلشن می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین از امروز تا پایان هفته به‌ویژه در روزهای پنجشنبه و جمعه بر روی دریای عمان وزش تندباد، رگبار و رعدوبرق و دریا مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه سامانه جدید بارشی از پنجشنبه تا اواسط هفته آینده در استان فعال خواهد بود، بیان کرد: از چهارشنبه شاهد افزایش دما به‌ویژه در نواحی شمالی و مرکزی استان خواهیم بود.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما