خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13705
۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۶:۲۱

انعقاد تفاهم‌نامه ورزشی ایران و پاکستان

انعقاد تفاهم‌نامه ورزشی ایران و پاکستان
نشست مشترک ادهم کرد مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان و هیئت همراه به نمایندگی از کشور ایران با دکتر عبدالجبار سرکنسول کشور پاکستان، مستقر در کلان‌شهر زاهدان در محل کنسولگری پاکستان برگزار شد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: در این جلسه در خصوص برگزاری مسابقات مختلف ورزشی و همچنین تبادل دانش و تخصص مربیان، ورزشکاران و داوران دو کشور جهت ارتقای سطح کیفی و کمی حوزه ورزش دو کشور بحث و تبادل‌نظر شد.

ادهم کرد، همچنین بیان کرد: برگزاری جام صلح و دوستی در رشته‌های صاحب سبک در دو کشور از قبیل کبدی، دوومیدانی، بوکس، بدمینتون، اسکواش و کریکت به‌صورت رفت‌وبرگشت به میزبانی شهرستان‌های پاکستان و جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

وی تأکید کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت امور خارجه، در تاریخ مهرماه 1401 به مناسبت هفته وحدت استارت میزبانی‌های ورزشی در دو کشور آغاز خواهد شد که علاوه بر استحکام روابط دیپلماسی در حوزه ورزش نیز گام‌های مؤثری برداشته خواهد شد.

سرکنسولگری پاکستان، مستقر در زاهدان نیز در خصوص این نشست گفت: با رصد فعالیت‌های حوزه ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان شاهد عملکرد قابل‌تحسین در حوزه‌های مختلف به‌ویژه قهرمانی این استان هستیم.

دکتر عبدالجبار در ادامه افزود: پیروی تفاهم‌نامه ورزشی فی‌مابین دو کشور در رشته‌های مستعد و تأثیرگذار جام صلح و دوستی در ایران و جام استقلال پاکستان در شهرهای چابهار، ایرانشهر، زاهدان و زابل در ایران و شهرهای گوادر، کویته، پنجگور و تربیت در کشور پاکستان میزبان این رقابت‌ها خواهند بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با نهادی مرتبط و ذی‌ربط این میزبانی‌ها در مهرماه به‌صورت رفت‌وبرگشت برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ در این دیدار غلامی نماینده وزارت امور خارجه ایران در زاهدان، روسای ستادی اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان، روسای هیئت‌های ورزشی استان نیز حضور داشتند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha