خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13706
۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۶:۲۶
بنیاد مستضعفان اعلام کرد:

روستاهای حاشیه چابهار با اعتبار ۱۶.۵ میلیارد تومان برق‌دار شدند

روستاهای حاشیه چابهار با اعتبار ۱۶.۵ میلیارد تومان برق‌دار شدند
بنیاد مستضعفان با خرید ۳۰۰ دستگاه ترانس و تجهیزات جانبی و با اعتبار ۱۶.۵ میلیارد تومان، روستاهای حاشیه چابهار را برق‌دار کرد.

به گزارش اس.بی پرس، «وحید خاوئی» مدیرعامل بنیاد علوی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: به دنبال بازدید تیرماه سال گذشته رئیس بنیاد مستضعفان از مناطق محروم حاشیه چابهار و دستور وی برای برق‌رسانی به مناطق حاشیه‌ای این منطقه، اواخر سال ۹۹ تعداد ۳۰۰ دستگاه ترانس با اعتباری معادل ۱۳ میلیارد تومان خریداری شد که با تأمین سایر تجهیزات و ملزومات برای برق‌رسانی به این مناطق از جمله فیوز کات اوت، تابلو برق کامپوزیتی و تیرهای بتنی، در مجموع اعتباری ۱۶.۵ میلیارد تومانی برای این مهم اختصاص یافت.

وی افزود: با وجود تأمین این تجهیزات توسط بنیاد مستضعفان، مشکلاتی از سوی برخی دستگاه‌ها برای برق‌رسانی به حاشیه چابهار مطرح شد، اما سرانجام با پیگیری‌های انجام گرفته و هماهنگی با مسئولان محلی، ۸۴ دستگاه ترانس برای حاشیه چابهار و ۲۱۶ ترانس برای برق‌رسانی به روستاهای محروم از روشنایی در این منطقه اختصاص یافت و این تجهیزات در اختیار مسئولان برق منطقه قرار گرفت.

مدیرعامل بنیاد علوی با بیان اینکه در سفر سال گذشته علاوه بر برق‌رسانی به این منطقه، تجهیز شهرداری‌ها به خودروهای حمل زباله نیز مطرح شد، گفت: با توجه به وعده رئیس بنیاد مستضعفان برای کمک به حل مشکل انباشت زباله در این مناطق، بنیاد علوی هشت دستگاه خودروی حمل زباله را در اختیار شهرداری‌های این منطقه قرار داد.

خاوئی با اشاره به اعتبار پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی بنیاد مستضعفان برای تأمین خودروهای حمل زباله، ادامه داد: بر این اساس تعداد سه دستگاه خودروی حمل زباله به شهرداری چابهار، یک دستگاه به شهرداری «پلان»، یک دستگاه به دهیاری روستای «رمین»، یک دستگاه به دهیاری «نوک‌آباد» و یک دستگاه خودروی حمل زباله به دهیاری روستای «کمب» واگذار شد.

به گفته وی، پس از سفر رئیس بنیاد مستضعفان به مناطق محروم سیستان و بلوچستان در سال گذشته، علاوه بر این تأمین تجهیزات و ملزومات برق‌رسانی و خودروهای حمل زباله، ۱۵ میلیارد تومان نیز به‌عنوان مساعدت و کمک‌های حمایتی در اختیار اقشار آسیب‌پذیر و مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی در ۲ منطقه محروم شهرستان قصرقند و حاشیه چابهار قرار گرفت.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما