خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13713
۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۷:۵۴
رییس اداره ثبت احوال:

۹هزار شناسنامه مکانیزه در چابهار صادر شده است

۹هزار شناسنامه مکانیزه در چابهار صادر شده است
رییس اداره ثبت احوال چابهار گفت: امسال ۹ هزار شناسنامه مکانیزه در چابهار صادر شده که نقش مهمی در کیفیت خدمات‌رسانی و رضایتمندی مردم داشته است.

به گزارش اس.بی پرس، عیسی مرادقلی روز سه‌شنبه اظهارداشت: مکانیزه‌کردن صدور شناسنامه و الکترونیکی کردن همه خدمات سجلی و آنلاین و برخط کردن اقدامات ثبت احوال به نفع همه دستگاه‌های اجرایی برای تصمیم‌گیری و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان است.

وی خاطرنشان کرد: ثبت به موقع وقایع حیاتی از اهداف مهم ثبت احوال در خصوص برنامه‌ریزی و ارائه خدمات به مردم است که این امر با همکاری به موقع همگان امکان‌پذیر خواهد بود.

رییس اداره ثبت احوال چابهار با اشاره به اینکه ٣١٩ پرونده فاقدان شناسنامه در این شهرستان وجود دارد افزود: در سال‌های اخیر اقدامات خوبی برای حل مشکلات انجام شده به‌طوریکه ٣٢ پرونده در شورای تامین این شهرستان تعیین تکلیف شده است.

وی بیان کرد: در سالجاری۲ هزار و ۴۵۲ ازدواج، ۱۷۱ طلاق، ۴۰ تغییر نام، چهار هزار و ۲۹۱ نام‌نویسی کارت ملی هوشمند، ۱۷۷ تغییر نام خانوادگی و ۲ هزار و ۳۸۳ کارت ملی هوشمند ثبت شده است.

مرادقلی مهلت قانونی ثبت ولادت و دریافت شناسنامه را حداکثر ۱۵ روز و اعلام وفات را ۱۰ روز عنوان کرد و ادامه داد: از ابتدای سالجاری تاکنون یکهزار و ۹۵ وفات و پنج هزار و ۲۵۹ ولادت به ثبت رسیده است.

 
 انتهای پیام/

نظرات شما

داغ های مجازی