خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13717
۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۸:۱۶
طی نامه‌ای مطرح شد

توصیه‌های دانشجویان بسیجی به رئیس جمهور برای تامین منافع ملی و جبران خسارت‌های گذشته در مذاکرات

توصیه‌های دانشجویان بسیجی به رئیس جمهور برای تامین منافع ملی و جبران خسارت‌های گذشته در مذاکرات
بسیج دانشجویی دانشکده علوم سیاسی دانشگاه علامه و شهیدبهشتی در نامه‌ای به رئیس جمهور کشورمان به بیان توصیه‌های خود در جهت تامین منافع ملی و جبران خسارت‌های گذشته در مذاکرات هسته‌ای پرداختند.

به گزارش اس.بی پرس، بسیج دانشجویی دانشکده علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی و شهیدبهشتی در نامه‌ای به حجت الاسلام رئیسی رئیس جمهور کشورمان به بیان توصیه‌های خود در جهت تامین منافع ملی و جبران خسارت‌های گذشته در مذاکرات هسته‌ای پرداختند.

 

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

با عنایت به آغاز دورجدید مذاکرات وین و تلاش برای توافق دوباره با کشور‌های ۱+۴، دانشجویان بسیجی در راستای رسالت دانشجویی خود نکاتی را در باب تامین منافع ملی جمهوری اسلامی و جبران خسارت‌های گذشته خدمتتان یادآوری می‌کنند.

حیاتی‌ترین مشکل فعلی کشور، تنگنای تأمین نیاز‌های اساسی معیشتِ مردم شریف ایران است. قطعاً شما نیز باور دارید که برای مرتفع ساختن مشکلات معیشتی علاوه بر پیگیری مذاکرات با کشور‌های ۱+۴ باید از دیگر ابزار‌های موجود همچون منطقه‌گرایی، دیپلماسی فعال اقتصادی و نیز اصلاحات اساسی داخلی در حکمرانی اقتصادی استفاده کرد؛ با وجود تحرکات مثبت وزارت امور خارجه، به‌نظر می‌رسد عدم تناسب و هماهنگی بین ارکان اقتصادی دولت موجب شده است صرفاً چشم‌ها به معاون سیاسی وزارت خارجه دوخته شود و همچون گذشته حل مشکلات به تصمیمات دیگر دولت‌ها گره بخورد. آیا متوجه این عارضه خطرناک بر دولت سیزدهم هستید؟

آقای رئیس جمهور!

آیا تصمیم غلط و نابهنگام دستگاه‌های متولی در نصب مجدد دوربین‌های آژانس و کوتاه آمدن دولت در برابر این زیاده‌خواهی به اسم اثبات مجدد حسن نیت و بدون تنبیه متجاوزین، نشان از آن ندارد که برای دولت به نتیجه رساندن مذاکرات فعلی اولویت دارد؟ آیا رئیس جمهور و دستگاه دیپلماسی متوجه عواقب این نوع مواجهه و «نرمش» در قبال متجاوزین هستند؟ مقاومت و عدم صدور مجوز نصب دوربین‌ها در «تسا» می‌توانست اهرم فشاری برای دریافت امتیازات دیپلماتیک باشد که با صدور مجوز از سوی دولت جنابعالی این فرصت برای ایران از دست رفت و احتمال خرابکاری‌های امنیتی دشمنان کشور در ماه‌های پیش رو را مضاعف کرد.

جناب آقای رئیسی!

متأسفانه این‌روز‌ها در پمپاژ‌های خبری بیگانگان و برخی سیاست‌مداران داخلی از اقناع رهبری معظم انقلاب اسلامی برای مذاکره پیرامون صرفاً لغو تحریم‌های هسته‌ای سخن به میان می‌آید که این خلاف دستور صریح ایشان است؛ مجدداً متذکر می‌شویم «لغو کامل تمامی تحریم‌ها» و «راستی‌آزماییِ لغو تحریم‌ها» اساسی‌ترین مطالبهٔ منطبق با منافع ملی کشور ماست و به هیچ وجه نباید از این خطوط قرمز عبور شود. به همین سبب دقت فراوان در تهیه پیش‌نویس و متن نهایی توافق لزومی بیش از پیش می‌طلبد؛ متاسفانه در دولت سابق بند‌های مختلفی از جمله بند ۳۶ و ۳۷ توافق برجام که حاوی مکانیسم ماشه بود، اصلاح نشد و بار‌ها از این طریق منافع ملی تهدید شد؛ لذا انتظار می‌رود که تیم مذاکره‌کننده متن نهایی توافق را با دقت نظر کامل و با استفاده از ظرفیت دانشگاهیان متعهد به انقلاب و همچنین اندیشکده‌های متخصص این حوزه جمع‌بندی نماید.

در پایان با آرزوی توفیق روزافزون برای تیم مذاکره‌کننده کشورمان در این آزمون سخت تاریخی، باید متذکر شویم حتی با وجود لغو تمامی تحریم‌ها، تا زمانی که نظام توزیع و تولید ثروت در کشور از طریق اصلاحات اساسی اقتصادی تحول نیابد، توافق با کشور‌های غربی «هیچ» آورده‌ای برای کشور نخواهد داشت.

بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

بسیج دانشجویی دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی

 

انتهای پیام/

منبع : snn.ir

نظرات شما

capcha