خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13747
۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۰۹:۵۰

۹۳ پرونده فاقدان شناسنامه در کنارک در حال بررسی است

۹۳ پرونده فاقدان شناسنامه در کنارک در حال بررسی است
رئیس اداره ثبت‌احوال کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۹۳ پرونده فاقدان شناسنامه از سوی مراجع ذیصلاح در کنارک در حال بررسی است و به‌زودی تکمیل و تعیین تکلیف خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، سیف‌الرحمن رئیسی اظهار داشت: شهرستان کنارک با جمعیت بیش از ۹۰ هزار نفر و ۱۹ هزار خانوار دارای ۲ بخش کهیر و مرکزی با ۶۷ روستا است که در حوزه ثبت اقدامات خوبی انجام و موجب رضایتمندی مردم شده است.

وی به تشریح عملکرد و فعالیت‌های اداره ثبت‌احوال کنارک پرداخت و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۴۰۶ واقعه ولادت، ۱۶۱ وفات، ۵۹۶ ازدواج، ۲ هزار و ۳۹۴ ثبت‌نام کارت هوشمند ملی، تحویل ۸۹۰ کارت هوشمند ملی، ۲۶ مورد تغییر نام، ۷۵ مورد تغییر نام خانوادگی، صدور سه هزار و ۶۶۶ شناسنامه مکانیزه ثبت شده است.

وی گفت: سطح انتظار سالانه صدور شناسنامه مکانیزه در طول ۹ ماهه سال جاری، پیگیری پرونده‌های فاقدین از طریق شورای تأمین شهرستان و مراجع بررسی کننده، استفاده از توان دهیاران به‌عنوان رابطین ثبت‌احوال جهت اعلام به‌موقع وقایع ولادت و وفات صورت گرفته در روستا و همچنین تشویق افرادی که هنوز موفق به ثبت‌نام کارت هوشمند ملی نشده‌اند، در سطح مطلوبی قرار دارد.

وی مهلت قانونی ثبت ولادت و دریافت شناسنامه را حداکثر ۱۵ روز و اعلام وفات را ۱۰ روز عنوان کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما