خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13752
۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۱۰:۱۶
فرماندار خاش:

برخورد با جایگاه داران متخلف سوختی

برخورد با جایگاه داران متخلف سوختی
فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: با هرگونه تخلف ایجاد صف، سوخت‌گیری بدون نوبت و معطلی نارضایتی مردم در جایگاه‌های سوختی خارج از نوبت در دستگاه قضایی برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، صاحب گل صالحی بیان کرد: صیانت از حقوق شهروندی اصلی‌ترین رکن نظام مقدس جمهوری اسلامی و خط قرمز ماست و تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان به‌ویژه تأمین و توزیع‌کنندگان ملزومات اساسی زندگی مردم باید تمام توان و تلاش خود را در مسیر رضایتمندی مردم به کار بگیرند.

وی بیان کرد: نقش جایگاه‌های عرضه سوخت به‌عنوان آخرین و کلیدی‌ترین حلقه از زنجیره عرضه سوخت بسیار مهم و قابل‌توجه است و این مقوله با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان خاش به‌عنوان راه ارتباطی با ۱۳ شهرستان و تردد بالای جمعیتی، افزایش تقاضای سوخت، وجود زمینه‌های بالای قاچاق سوخت در شرایط اقتصادی موجود و امرار معاش افراد و...از اهمیت بیشتری در جلب رضایت مردم برخوردار است.

صالحی ادامه داد: در شرایط حساس کنونی جامعه و با توجه به ارتباط و مراجعه طیف وسیعی از افراد اعم از پیر، جوان، خانم و آقا در جایگاه‌های عرضه بنزین به‌صورت شبانه‌روزی برای سوخت‌گیری و دریافت این فرآورده انتظار ما از ارائه خدمات شایسته به شهروندان از این صنف دوچندان شده است، بنابراین تشدید نظارت‌های مدیریتی در سطوح مختلف، بررسی مشکلات مراجعین و جایگاه داران، اتخاذ تدابیر و اعمال مصوبات کارشناسی شده به‌منظور صیانت از حقوق شهروندی بسیار ضروری است.

فرماندار خاش اظهار داشت: تقویت نظارت جایگاه داران علاوه بر آموزش و بسترسازی فرهنگی و اطلاع‌رسانی در جامعه نقش به سزایی در کاهش تخلفات مرتبط با سوخت و کنترل سوانح و...در جایگاه‌های عرضه بنزین ایفا می‌نماید.

وی گفت: بهره‌گیری صحیح از ظرفیت‌های موجود در ساماندهی و کاهش صف سوخت، تشدید نظارت‌های کمی و کیفی و کنترل نحوه عرضه سوخت در جایگاه‌ها، حضور فیزیکی جایگاه داران در جایگاه‌های سوخت به‌عنوان متصدیان این صنف، بررسی مشکلات و معضلات اداری و تجهیزاتی و تعمیراتی و مرتفع نمودن آن‌ها و ارجاع به مدیران سطوح بالاتر، پاسخگویی شکایات مردمی، برنامه‌ریزی پیشگیری از ایجاد صف و معطلی مراجعین و...به‌منظور صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان مورد توجه قرار گیرد.

وی با تأکید بر خود نظارتی جایگاه داران، اهمیت نگهداشت و پایش تجهیزات جایگاه‌ها به‌صورت مداوم و در بازه‌های زمانی کوتاه توسط کارشناسان و نظارت بر صحت عملکرد نازل‌های سوخت، گفت: در صورت هرگونه نقص و خرابی در نازل‌ها ضمن بررسی موارد، نواقص به‌سرعت برطرف و تعمیرات لازم انجام شود و انتظار ما تلاش تمامی دست‌اندرکاران و مسئولان و نهادهای اجرایی در راستای حفظ شأن مصرف‌کنندگان و ارائه خدمات مناسب و در خور به شهروندان است تا موجب کاهش دغدغه‌ها و آرامش خاطر و جلب رضایت مردم شود.

فرماندار خاش افزود: اختصاص دسترسی لینک دوربین‌های جایگاه‌های سوخت به فرمانداری تا ضمن پایش وضعیت چگونگی تحویل سوخت به مصرف‌کنندگان نسبت به برنامه‌ریزی و مداخلات جدی در صورت هرگونه مشکلی اقدام نماید.

فرماندار خاش بیان کرد: همه ما در برابر خداوند متعال نسبت به رعایت حقوق شهروندی و حفظ شأن و احترام خدمت گیرندگان و حتی کارکنان جایگاه‌های سوخت مسئولیم، بنابراین تقاضا دارم کلیه مدیران دستگاه‌های دولتی و خصوصی و اصناف به‌ویژه جایگاه داران سوخت با نگاه عام‌المنفعه در هر عرصه‌ای به مردم خدمت کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما