خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13761
۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۱۱:۰۸
هشدار سطح نارنجی هواشناسی

چابهاری‌ها در آماده‌باش (ویدئو)

چابهاری‌ها در آماده‌باش (ویدئو)
با توجه به هشدار سطح نارنجی و شدت بارندگی، آب‌گرفتگی معابر در شهرستان چابهار، همه دستگاه‌های مربوطه به حالت آماده‌باش درآمدند.

به گزارش اس.بی پرس، مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به هشدار سطح نارنجی و شدت بارندگی، آب‌گرفتگی معابر و ایجاد محدودیت تردد، بر اساس تصمیمات ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان چابهار تمام ادارات و دستگاه‌های اجرایی سطح شهرستان، به‌جز ادارات خدمات رسان (آب و فاضلاب، برق، شهرداری، آتش‌نشانی، هلال‌احمر، بیمارستان) امروزه تعطیل اعلام شد.

 

 

فعالیت سامانه بارشی در جنوب استان و هشدار سطح نارنجی هواشناسی

شروع بارندگی‌ها در جنوب استان، صیادان به دریا نرود، مردم هم از حاشیه رودخانه‌ها دوری کنند.

 با شروع فعالیت سامانه بارشی در جنوب استان و هشدار سطح نارنجی هواشناسی، ستاد مدیریت بحران در شهرستان کنارک برگزار شد. از صیادان خواسته‌شده فعلاً به دریا نروند. دستگاه‌های امداد رسان هم در کنارک به حالت آماده‌باش درآمدند.

در بخش پیر سهراب دشتیاری هم دستگاه‌های خدمات رسان به حالت آماده‌باش درآمدند تا از خطر احتمالی سیلاب جلوگیری کنند.

محمدرضا سالاری فنودی رئیس اداره هواشناسی چابهار هم گفت: در ۱۲ ساعت گذشته در شهر چابهار ۱۰۶ میلی‌متر، کنارک ۵۰، فرودگاه کنارک ۲۰، باهوکلات یک، پلان ۱۲، طیس ۷۹، نگور ۲۶، کمبل سلیمان ۲۷، عورکی ۱۲، زرآباد ۲ و نیم، کهیر ۹ و مومان ۹ میلی‌متر باران باریده است.

وی با اشاره به اینکه صیادان از تردد دریایی خودداری و شناورهای صیادی را جایی امن قرار دهند تأکید کرد: شهروندان از انجام هرگونه فعالیت‌های تفریحی بپرهیزند و صیادان نیز از انجام فعالیت‌های دریایی خودداری و تورها و لوازم صیادی خود را نیز جمع‌آوری کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه چابهار هم گفت: ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران چابهار تشکیل‌شده و در ۲۴ ساعت گذشته هماهنگی‌های لازم برای بازدید، بررسی و برآورد خسارت‌ها انجام شده است.

کوروش محمدی افزود: خسارت‌هایی نیز به زیرساخت‌های شهری، واحدهای مسکونی و راه‌ها وارد شده همچنین حاشیه‌نشینان نیز شرایط سختی را در شب گذشته پشت سر گذاشته‌اند.

محمد یونس حقانی شهردار چابهار هم گفت: نیروهای امدادی و خدماتی، آتش‌نشانی و مجموعه‌های مختلف شهرداری چابهار برای پیشگیری از مشکلات بارندگی‌ها تا پایان بارندگی در آماده‌باش کامل هستند.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما