خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13766
۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۱۱:۳۶

۲۳۳ خانوار آسیب‌دیده بارندگی شهرهای چابهار و کنارک امدادرسانی شدند

۲۳۳ خانوار آسیب‌دیده بارندگی شهرهای چابهار و کنارک امدادرسانی شدند
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۲۳۳ خانوار آسیب‌دیده از بارندگی در شهرستان‌های چابهار و کنارک از روز گذشته تاکنون توسط نیروهای این جمعیت امدادرسانی شده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا میر بهاءالدین مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال هشدارهای هواشناسی مبنی بر ورود توده‌ای بارشی به سیستان و بلوچستان و شدت بارش‌ها در شهرستان‌های جنوبی استان تمامی کارکنان این جمعیت اعم از ستادی و شهرستانی در حالت آماده‌باش قرار دارند.

وی گفت: در پی بارندگی‌ها که از روز گذشته در شهرستان چابهار و کنارک آغاز شد خساراتی به مناطق حاشیه این شهرها وارد شد که امدادگران و نجاتگران این جمعیت پس از ارزیابی مناطق حادثه‌دیده نسبت به ارائه خدمات امدادی به آسیب دیدگان اقدام کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان گفت: هشت تیم امدادی این جمعیت به ۹۳۷ نفر در قالب ۲۳۳ خانوار آسیب‌دیده سیل شهرهای کنارک و چابهار ارائه کردند به‌طوری‌که علاوه بر اسکان اضطراری ۶۵ نفر از هم‌وطنان در این مناطق ۲۳۵ تخته پتو، ۹۹ تخته موکت، ۲۰۵ کیلوگرم نایلون پوششی و ۷۰ بسته غذایی بین آسیب دیدگان توزیع کردند.

وی گفت: با عنایت به تداوم بارندگی‌ها در استان امدادرسانی به آسیب دیدگان همچنان ادامه دارد.

میر بهاءالدین گفت: همچنین تمام نیروهای امدادی اعضای تیم‌های واکنش سریع در استان در حالت آماده‌باش کامل هستند و تجهیزات برای مقابله با سیلاب احتمالی نیز فراهم شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما