خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13768
۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۱۱:۴۶

۱۷۴ میلی‌متر باران طی ۲۴ ساعت در کُنارک بارید

۱۷۴ میلی‌متر باران طی ۲۴ ساعت در کُنارک بارید
فرماندار کنارک در هم‌جواری سواحل مکُران جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۱۷۴ میلی‌متر باران طی ۲۴ ساعت گذشته در کنارک باریده و موجب آب‌گرفتگی معابر، نفوذ آب به واحدهای مسکونی و همچنین ورود خسارت‌هایی به زیرساخت‌ها شده است.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالغفور هوت اظهار داشت: به گفته مردم منطقه، بارش این میزان باران طی ۲۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

وی افزود: مردم شهرستان کنارک شاهد بارندگی‌های خوبی بودند به‌طوری‌که در مومان ۵۳، سورکُمب ۳۹ و فرودگاه ۳۴ میلی‌متر بارش باران ثبت شده است.

او خواستار تخصیص دستگاه‌های لجن‌کش و تخلیه آب به شهر کنارک برای جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی از منازل مسکونی شد و افزود: انتظار داریم مسئولان استانی و کشوری هرچه سریع‌تر برای حل مشکلات، ورود کنند.

فرماندار کنارک ادامه داد: در محلات سورگ، نظرآباد، خیابان رجایی و امام خمینی (ره) و بسیاری از محله‌های شهر کنارک بیش از ۵۰۰ منزل مسکونی دچار آب‌گرفتگی شده و خسارت جدی به آنان وارد شده است.

هوت گفت: برای جمع‌آوری آب‌های سطحی امسال ۴۰ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده و امیدواریم بسیاری از مشکلات با تکمیل پروژه طرح فاضلاب و جمع‌آوری آب‌های سطحی مرتفع شود.

وی گفت: خسارت‌های ناشی از سیلاب و بارندگی‌های ۲۴ ساعت گذشته برآورد و میزان نهایی خسارات اعلام خواهد شد.

شهرستان کنارک در هم‌جواری سواحل مکُران و در ۷۳۰ کیلومتری زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

 

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

داغ های مجازی