خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13770
۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۰:۱۵

بارش برف تفتان را سفیدپوش کرد

بارش برف تفتان را سفیدپوش کرد
نخستین بارش برف زمستانی قله و ارتفاعات رشته‌کوه تفتان «بام شرق ایران» در جوار خاش سیستان و بلوچستان را سفیدپوش کرده است.

به گزارش اس.بی پرس، به دنبال استقرار سامانه بارشی در نیمه جنوبی و مناطق مرکزی سیستان و بلوچستان و وقوع بارش برف در ارتفاعات تفتان، این قله آتش‌فشانی و نیمه فعال جامه سپید بر تن کرده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر خاش گفت: در ۴۸ ساعت اخیر بارش‌های قابل‌ملاحظه‌ای در نقاط مختلف دو شهرستان خاش و تفتان سیستان و بلوچستان باریده و اکیپ‌های امدادی این جمعیت نیز در حال پایش وضعیت بارشی و مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند.

جلال هاشم زهی گفت: معمولاً در بیشتر فصول سال که بارش باران در شهرستان خاش و تفتان رخ می‌دهد به دلیل وجود قله و ارتفاعات و سرمای شدید در تفتان نوع بارش‌ها به‌صورت برف است.

وی گفت: اکیپ امداد و نجات کوهستان تفتان در منطقه فعال بوده و همکاران ما مشغول بررسی مشکلات ساکنان محل و مسافران عبوری هستند و قطعاً با همکاری شورا‌ها و دهیاران و مردم بومی منطقه اقدامات خوبی برای گرفتار شدگان در برف و کولاک و یخبندان تفتان انجام می‌شود.

فرماندار شهرستان تفتان نیز گفت: در مواقع بارشی به مردم خوب و نجیب و خونگرم منطقه و گردشگران و کوهنوردان توصیه می‌کنیم کمتر به فکر صعود به قله و ارتفاعات برفی باشند تا خدای‌ناکرده برایشان مشکل و گرفتاری پیش نیاید.

جمشید هاشم زهی گفت: با استقرار نیرو‌های امدادی جمعیت هلال‌احمر و شورا‌ها و دهیاران فعال شاهد مشکلات کمی در مناطق برف‌گیر هستیم، اما تأکید ما این است که مردم عزیز با قصد تفریح و سرگرمی به مناطق صعب‌العبور تفتان نروند.

 ریزش باران در سطح دو شهرستان خاش و تفتان طی روز گذشته و امروز و امشب با نرمی و لطافت همراه بوده و الحمدالله تا این لحظه هیچ‌گونه خسارتی از سوی مسئولان و شورا‌ها و دهیاران در این موضوع گزارش نشده است.

بخشدار مرکزی خاش نیز گفت: بارش‌ها در مناطق مختلف این بخش به‌صورت مطلوب بوده و از روستا‌های کولکوه، اسماعیل‌آباد، عباس‌آباد، ناصری، بیت آباد، نصرت‌آباد، کارواندر، چاه بلوچ و همت‌آباد شکاری، شوگه، تلگزی و دشت‌های رباط و آبخوان و ... گزارش بارش بدون خسارت داشته‌ایم.

عیدمحمد قلندرزهی گفت: ستاد مدیریت بحران بخش مرکزی خاش در کنار ستاد مدیریت بحران شهرستان از روز‌های قبل تشکیل و در حال بررسی وضعیت و پایش بارش‌ها در مناطق مختلف روستایی و عشایری و شهر خاش است و در سطح شهر‌های خاش و اسماعیل‌آباد آمادگی لازم برای مقابله با شرایط بحرانی وجود دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما