خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13774
۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۰:۵۱

چهار مکان اسکان اضطراری برای سیل‌زدگان در چابهار پیش‌بینی شد

چهار مکان اسکان اضطراری برای سیل‌زدگان در چابهار پیش‌بینی شد
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه چابهار گفت: چهار مکان شامل کمب، مراد آباد، زیباشهر و سالن‌های ورزشی سپاه و ورزش و جوانان در مرکزشهر برای اسکان اضطراری سیل‌زدگان در نظر گرفته شده است.

به گزارش اس.بی پرس، کوروش محمدی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی به همراه نیروی‌های امدادی و تجهیزات و ماشین‌آلات همچنان در حال آماده‌باش و خدمات‌رسانی به مردم هستند.

وی بیان کرد: اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان چابهار مرتب از مکان‌های آسیب دیده از سیل و اسکان خسارت دیدگان ناشی از سیل بازدید و اوضاع را تحت کنترل دارند تا کمترین مشکلات و نارضایتی را داشته و رضایتمندی مردم را جلب کنیم.

وی از فعالیت‌های شبانه‌روزی نیروهای نظامی و انتظامی، شهرداری و امداد رسانی، بازدید و ارزیابی منازل آسیب دیده از بارندگی و توزیع اقلام امدادی بین خانواده‌های متأثر از بارندگی توسط جمعیت هلال احمر در روستای کمب قدردانی و خاطرنشان کرد: حاشیه‌نشینان چابهار به دلیل زندگی در کپرها نیاز شدید به خدمات رسانی دارند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه چابهار ادامه داد: با توجه به هشدار سطح نارنجی شماره ۱۳ اداره کل هواشناسی استان و تشدید و تقویت سامانه بارشی و بارندگی‌های ۴۸ ساعت گذشته بر اساس تصمیمات ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران، کلیه مدارس در سه مقطع (ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم) شهرستان چابهار امروز شنبه تعطیل و آموزش و امتحانات دانش آموزان، به‌صورت مجازی در حال برگزاری است.

ریزش بیش از 134 میلی‌متر باران طی مدت‌زمان 24 ساعت در چابهار و 174 میلی‌متر در کنارک باعث غافلگیری بسیاری از مردم این منطقه شد. شهر چابهار به دلیل شیبی که به سمت دریا دارد به نسبت کُنارک که تقریباً هم‌سطح و خاک نفوذناپذیری دارد کمتر دچار آب‌گرفتگی شد اما این حجم از بارندگی که با میانگین یک سال بارندگی این شهرستان برابری می‌کند علاوه بر شکرگزاری مردم بابت بارش رحمت الهی، خسارت‌هایی به برخی زیرساخت‌ها وارد کرد که میزان دقیق این خسارات هنوز اعلام نشده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما