خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13777
۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۱:۱۰

بانوی کارآفرین سیستان و بلوچستان از موفقیت خود می‌گوید

بانوی کارآفرین سیستان و بلوچستان از موفقیت خود می‌گوید
«سمیه دستیار» کارآفرین موفق در حوزه مشاغل خانگی استان سیستان و بلوچستان با داشتن اراده و همت بالا توانست در حوزه تولید ترشیجات محلی و صنایع‌دستی موفق شود.

به گزارش اس.بی پرس، این بانوی کارآفرین بیان کرد: بنده ساکن روستا هستم و از سن ۲۰ سالگی در حوزه مشاغل خانگی و تولیدترشیجات محلی و همچنین بسته‌بندی سبزی و گیاهان دارویی محلی شروع به کارکردم.

در ابتدا به‌صورت جزئی سفارش داشتیم اما به حول قوه الهی اکنون سفارشات بالا و سفارشات اینترنتی داریم.

این بانوی کارآفرین در ادامه افزود: همچنین با گرفتن راهنمایی و مشاوره از کارشناسان دبیرخانه طرح ملی مشاغل خانگی که با محوریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی در حال اجرا است توانستم در تولید و بسته‌بندی مناسب و استاندارد ترشیجات اطلاعات مفید و زیادی کسب کنم.

وی در ادامه‌ی گفت وگو با بیان اینکه در ابتدای کار با مشکلات فراوانی مواجه بودم اما با پشتکار و اراده توانستم در این مسیر ایستادگی کنم و الآن با ثبت دو شرکت در حال فعالیت در کنار سایر دوستان هستم.

این فعال حوزه مشاغل خانگی با اشاره به اینکه در حال حاضر به آموزش افراد علاقه‌مند در این حوزه مشغول می‌باشم و با گرفتن مشاوره از کارشناسان طرح ملی مشاغل خانگی با راه‌اندازی یک فروشگاه توانستم برای افرادی که جهت همکاری به طرح معرفی و ثبت‌نام شدند بستر کار فراهم سازم.

دستیار ادامه داد: در مسیر راه‌اندازی فروشگاه به مجوز بهداشتی و موارد دیگری نظیر برند نیاز شد که در این خصوص با همراهی کارشناسان طرح ملی مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی استان گام‌های خوبی را برداشته‌ام.

وی اظهار کرد: از مسئولین تقاضا دارم برای صدور مجوز بهداشتی و ارائه تسهیلات برای کارهای بزرگتر به کارآفرینان و مشاغل خانگی کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما برای گسترش کار خود در حوزه خشک‌کردن لیمو و آب‌لیموگیری و تولید ترشیجات نیاز به دستگاه و تجهیزات مناسب کار داریم اما متأسفانه هزینه تهیه این دستگاه‌ها بسیار بالاست اگر روزی موفق به تهیه این تجهیزات شویم تعداد افراد بیشتری می‌توانند با ما فعالیت و کار کنند.

وی در پایان از جوانان خواست که هیچ‌وقت در هیچ کار و فعالیتی شکست را قبول نکنند چرا که هر شکست سرآغاز یک پیروزی است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha