خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13779
۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۱:۱۹

نمایندگان نباید در انتصابات دخالت کنند/مسببین وضع موجود مانع تحول

نمایندگان نباید در انتصابات دخالت کنند/مسببین وضع موجود مانع تحول
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دخالت نمایندگان در انتصابات به‌رغم تذکر رهبری یک آفت بزرگ است، گفت: باید مسئولان قوی و توانمند در مسئولیت‌ها منصوب شوند.

به گزارش اس.بی پرس، حسینعلی شهریاری اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب، در دیدار تصویری خرداد ماه سال جاری به نمایندگان مجلس تأکید کردند که یکی از آسیب‌ها ورود نمایندگان در مسائل اجرایی و انتصابات است که باید از آن اجتناب شود.

وی افزود: این هشدار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به نمایندگان مجلس باید فصل الخطاب برای آن‌ها باشد اما متأسفانه این روزها از گوشه و کنار استان خبرهایی مبنی بر سهم‌خواهی و دخالت برخی نمایندگان در انتصابات را شنیده‌ایم که واقعاً جای نگرانی دارد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این دخالت‌ها به حدی زیاد بوده که ائمه جمعه و نماینده محترم ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان نیز نسبت به این موضوع واکنش نشان داده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه دخالت نمایندگان مجلس در انتصابات قابل‌قبول نیست، تصریح کرد: انتصاب مدیران و مسئولان انقلابی، کارآمد، مجرب، پاکدست، توانمند و خوش‌فکر می‌تواند برای دولت دستاوردهای بزرگی داشته باشد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعاً تا زمانی که مدیران همفکر با جریان دولت و استاندار جدید در سیستان و بلوچستان منصوب نشوند کار پیش نمی‌رود و این یک مشکل جدی است که ما در سطح استان خودمان به آن دچار هستیم.

شهریاری با اشاره به اینکه مسببین وضع موجود تاکنون مانع تحول در استان سیستان و بلوچستان شده‌اند، اظهار کرد: این روزها هر حرکتی که دولت، مجلس و حتی دستگاه قضایی می‌خواهند انجام دهند مسببین وضع موجود و برخی دیگر آماده‌اند و در فضای مجازی و رسانه‌های داخلی و خارجی به دنبال جوسازی و شایعه‌پراکنی و سنگ‌اندازی هستند.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان دولتی و خصوصاً استاندار سیستان و بلوچستان نباید تحت تأثیر این جوسازی‌ها قرار بگیرد، گفت: همه باید بدانند که دولت جدید بر سر کار آمده و یکی از آسیب‌هایی که مانند گذشته گریبان دولت و نمایندگان را گرفته است، سفارش یا بهتر بگوییم دخالت گروه‌های فشار در امور جاری است.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha