خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13781
۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۱:۴۴

آخرین جزئیات سیل در جنوب سیستان و بلوچستان/ چهار مکان اسکان اضطراری برای سیل‌زدگان پیش‌بینی شد

آخرین جزئیات سیل در جنوب سیستان و بلوچستان/ چهار مکان اسکان اضطراری برای سیل‌زدگان پیش‌بینی شد
آخرین جزئیات از بارش سیل آسای در جنوب سیستان و بلوچستان را در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا شهرکی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: در پی ورود سامانه بارشی به استان از چهارشنبه گذشته، بیشترین میزان بارش‌ها در چابهار و کنارک گزارش شده است و بیشترین حجم آب‌گرفتگی در شهر کنارک رخ داده که البته اکنون بخش اعظم معابر اصلی آب آن‌ها تخلیه شده است.

چهار محله در کنارک همچنان گرفتار آبگرفتگی در مناطق و معابر هستند که نیروهای خدماتی در حال تلاش برای تخلیه آب از این نقاط می‌باشند.

در حال حاضر هیچ‌گونه قطعی آب و برق در نقاط درگیر وجود ندارد.

 

 

 برآورد خسارت‌ها نیز پس از پایان بارندگی‌ها به طور کامل تخمین زده می‌شود چرا که از فردا یکشنبه سامانه جدیدی وارد استان می‌شود و باید برای آن نیز آمادگی کافی داشته باشیم.

بارش باران مدارس کنارک را به تعطیلی کشاند

عبدالغفور حوت سرپرست فرمانداری کنارک گفت: مدارس کنارک در پی آب‌گرفتگی معابر سطح شهر امروز شنبه تعطیل اعلام شد.

وی گفت: بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بحران شهرستان کنارک مدارس سطح شهر، پایگاه هوایی و دریایی، پزم مچان و پزم تیاب امروز شنبه ۱۰ دی‌ماه تعطیل است.

سرپرست فرمانداری کنارک گفت: امتحانات داخلی مقطع ابتدایی متوسطه دوره اول و دوم برگزار نمی‌شود، همچنین امتحانات نهایی در زمان قبلی اعلام شده برگزار می‌شود.

چهار مکان اسکان اضطراری برای سیل‌زدگان در چابهار پیش‌بینی شد

کورش محمدی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه چابهار گفت: چهار مکان شامل کمب، مراد آباد، زیباشهر و سالن‌های ورزشی سپاه و ورزش و جوانان در مرکزشهر برای اسکان اضطراری سیل‌زدگان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: دستگاه‌های اجرایی به همراه نیروی‌های امدادی و تجهیزات و ماشین‌آلات همچنان در حال آماده‌باش و خدمات‌رسانی به مردم هستند.

وی گفت: اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان چابهار مرتب از مکان‌های آسیب‌دیده از سیل و اسکان خسارت دیدگان ناشی از سیل بازدید و اوضاع را تحت کنترل دارند تا کمترین مشکلات و نارضایتی را داشته و رضایتمندی مردم را جلب کنیم.

محمدی از فعالیت‌های شبانه‌روزی نیرو‌های نظامی و انتظامی، شهرداری و امداد رسانی، بازدید و ارزیابی منازل آسیب‌دیده از بارندگی و توزیع اقلام امدادی بین خانواده‌های متأثر از بارندگی توسط جمعیت هلال احمر در روستای کمب قدردانی کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه چابهار گفت: حاشیه‌نشینان چابهار به دلیل زندگی در کپر‌ها نیاز شدید به خدمات‌رسانی دارند.

 بیش از ۲ هزار آسیب‌دیده سیلاب سیستان و بلوچستان امدادرسانی شدند

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۲ هزار و ۶۲ نفر از شهروندان آسیب‌دیده سیلاب جنوب این استان در قالب ۵۰۶ خانوار توسط نیرو‌های هلال احمر امدادرسانی شدند.

علیرضا میر بهاءالدین گفت: به دنبال وقوع بارندگی شدید در جنوب سیستان و بلوچستان امدادرسانی به مردم آسیب‌دیده در چهار شهرستان چابهار، کنارک، سرباز و فنوج توسط ۳۳ تیم عملیاتی در دستور کار قرار گرفت.

 

 

وی گفت: از مجموع آسیب دیدگان سیلاب اخیر یک هزار و ۱۴۵ نفر در قالب ۲۷۲ خانوار در چادر اسکان اضطراری داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۳۴۷ تخته موکت، ۳۱۹ تخته پتو و ۲۷۵ کیلوگرم نایلون در بین آسیب دیدگان توزیع شده است.

 

 

وی ضمن تأکید بر توزیع اقلام امدادی بین حادثه دیدگان سیل اخیر گفت: ۷۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۲۱۲۰ کیلوگرم برنج، ۳۰۰ عدد بطری آب‌معدنی و هشت شعله والور و فانوس در مناطق آسیب‌دیده توسط نجات گران این جمعیت توزیع شد.

میر بهاءالدین گفت: ۱۸۲ نفر روز امدادگر با به‌کارگیری ۱۷ دستگاه خودروی عملیاتی جمعیت هلال‌احمر استان در شهرستان‌های چابهار و کنارک، سرباز و فنوج کار امدادرسانی را بر عهده دارند.

 ریزش بیش از ۱۳۴ میلی‌متر باران طی مدت‌زمان ۲۴ ساعت در چابهار و ۱۷۴ میلی‌متر در کنارک باعث غافلگیری بسیاری از مردم این منطقه شد. شهر چابهار به دلیل شیبی که به سمت دریا دارد به نسبت کُنارک که تقریباً هم‌سطح و خاک نفوذناپذیری دارد کمتر دچار آب‌گرفتگی شد، اما این حجم از بارندگی که با میانگین یک سال بارندگی این شهرستان برابری می‌کند علاوه بر شکرگزاری مردم بابت بارش رحمت الهی، خسارت‌هایی به برخی زیرساخت‌ها وارد کرد که میزان دقیق این خسارات هنوز اعلام‌نشده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما