خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 138
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۲۲:۱۹
سلمان لکزایی نوشت:

دل نوشته فرزند سردار شهید حاج حبیب لک زایی در سوگ حاج قاسم

دل نوشته فرزند سردار شهید حاج حبیب لک زایی در سوگ حاج قاسم
فرزند سردار شهید حاج حبیب لک زایی در غم فراق سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی دل نوشته‌ای را به رشته تحریر درآورده است.

به گزارش اس.بی پرس به نقل از عصرهامون؛ در متن دل نوشته سلمان لکزایی آمده است: خبر تکان‌دهنده بود. حاج قاسم رفت. حاج قاسم به رفقای شهیدش پیوست. حاج قاسم به رفقای شهیدش همچون سرلشکر شهید حاج قاسم میرحسینی و سردار شهید حاج حبیب لک زایی پیوست. حاج قاسم را در صحنه‌های مختلف دیده بودم. با دیدن حاج قاسم به یاد مقاومت می‌افتادم. با دیدن حاج قاسم به یاد ایثار و فداکاری می‌افتادم. با دیدن حاج قاسم سلیمانی تمام مظلومان عالم به یادم می‌افتادند.

 

حاج قاسم در کنار مظلومان عالم بود قلبش به یاد مظلومان عالم می‌تپید. حاج قاسم آرزو داشتند روزی برسد که رژیم جعلی صهیونیستی که آن‌گونه که امام خمینی رحمت‌الله علیه بشارت داده بودند آن‌گونه که مقام معظم رهبری که به ما بشارت داده‌اند از روی صفحه روزگار محو شود.

 

حاج قاسم در کنار فلسطینی‌ها و مردم مظلوم لبنان بود همان‌طور که به حزب‌الله شیعه کمک می‌کرد به حماس سنی هم کمک کرد. حاج قاسم در کنار مردم مظلوم سوریه بود و در دفاع از حرم حاج قاسم بود و انگیزه‌های الهی‌اش که توانست فاطمیون، حیدریون و علویون را از کشورهای مختلف برای دفاع از حرم دعوت کند و آن‌ها را متشکل سازد.

 

جوانان افغانستان و پاکستان و جوانان عراق و لبنان هم‌آرزو داشتند در کنار حاج قاسم باشند. حاج قاسم در کنار جوانان حشدالشعبی عراق قرار گرفت به آن‌ها کمک کرد که بتوانند به تروریست‌هایی که زاده آمریکا تروریستی بودند پیروز شوند. حاج قاسم یادآور پیروزی مردم مظلوم عراق در برابر داعش است و ما را به یاد مردم مظلوم سوریه می‌اندازد که توانست بر تروریست‌های چندملیتی که سوریه را نشانه گرفته بودند پیروز شوند.

 

حاج قاسم ما را به یاد یمنی‌های مظلوم می‌اندازد و یادآور خانواده شهداست. حاج قاسم یادآور آن طفلی است که به او در حال نماز گل می‌دهد و او را جانشین و جایگزین پدر شهید خود می‌داند. حاج قاسم یادآور فاطمیون است حاج قاسم یادآور یک نوجوان روستایی است که توانست برای دفاع از مملکت خود به دفاع هشت سال برخیزد و در صحنه‌های مختلف جنگ تحمیلی صحنه‌های مختلفی از حماسه و ایثار و جهاد خلق کند.

 

زندگی حاج قاسم مساوی است با مبارزه، برابر با مقاومت و همسان است با ایثار و جان‌فشانی. حاج قاسم یادآور مقاومت است سلطه ستیز در صحنه‌ای در مقیاس جهان او نه‌تنها عنصری از جریان مقاومت در برابر آمریکا سلطه‌گر بلکه فرماندهی است از فرمانده هانی که در برابر آمریکای سلطه‌گر ایستاده‌اند تا نگذارند جهان تبدیل شود به دوقطبی سلطه‌گر و سلطه‌پذیر.

 

حاج قاسم برای تحقق فرامین فرمانده کل قوا به دنبال آن بود تا دوقطبی سلطه‌گران و سلطه ستیز آن روز به روز گسترده شود تا به آنجا پیش رود که سلطه‌گران ظلم و سلطه خود را جمع کنند و محو شوند. خون حاج قاسم نوید چنین روزی را به ما می‌دهد خون حاج قاسم و خون شهید ابومهدی المهندس چنین نویدی را به ما می‌دهد.

 

شهادت حاج قاسم باعث بیداری بیشتر مردم مظلوم جهان خواهد شد. شهادت حاج قاسم باعث بیداری بیشتر ملت‌های منطقه مخصوصاً ملت عراق ملت ایران در سوریه یمن و لبنان و افغانستان و پاکستان خواهد شد. خون حاج قاسم باعث بیداری بیشتر مردم فلسطین، اردن، عربستان و بحرین و دیگر نقاط جهان خواهد شد و این بیداریست که بساط گران را از منطقه ما برخواهد چید.

 

خون حاج قاسم ملت‌های اسلامی را از تفرقه خارج خواهد کرد و وحدت را در میان آن‌ها گسترش می‌دهد و خون حاج قاسم ما را به قدم های بیشتری به امت اسلامی و تمدن نوین اسلامی نزدیک‌تر خواهد کرد. پرچمی که در دستان حاج قاسم بود با ریختن خون و شهادتش بر زمین نخواهد افتاد بلکه به دست جوانانی از امت اسلامی همچنان در اهتزاز باقی خواهد ماند.

 

حاج قاسم ما را به یاد جریان تاریخی حق علیه باطل می‌اندازد. خون حاج قاسم باعث پیروزی حق و زوال باطل خواهد شد خون در ادامه خون شهیدان در کربلا و خون شهیدان در انقلاب اسلامی و خون شهیدان در دفاع هشت ساله و خون شهیدان در دفاع از حرم و خون شهیدان در مقابله با تروریست داعش و خون شهیدان در مقابله با تروریست دولت صهیونیستی و آمریکا باعث رونق بیشتر جبهه حق که همان جبهه مقاومت و ایثار و توحید ولایت است خواهد گشت.

 

حاج قاسم ما را به یاد الگویی می‌اندازد که از خودش و خانواده‌اش و فرزندانش گذاشت تا امت اسلامی سرافراز باقی بماند حاج قاسم ما را به یاد مجالس روضه ابی عبدالله و فاطمه زهرا سلام الله علیها می‌اندازد که گاهی شده بود در مجالس روزه ای که در کرمان میگرفت شرکت کنم و شده بود که فرزندان شهدا را با خود به این مجالس برده بودم و گاهی شده بود که آنان مطالبه عکس یادگاری می کردند اما گاهی نمی شد و گاهی می شد.

 

حاج قاسم یادآور اخلاق، تقوا، ایثار، شجاعت و از خودگذشتگی تواضع طلبی و عدالت‌خواهی عدالت گستری و ولایت‌پذیری سربازی در راه اسلام و یادآور ویژگی‌های یک انسان کامل است. آنچه امروز بر عهده من و شما قرار دارد این است که حاج قاسم را به عنون یک الگو در عرصه مقاومت و جهاد و رشادت و شهادت به همه جوانان عزیز معرفی کنیم و پیگیر همان اهدافی باشیم که حاج قاسم عزیز به خاطر آن‌ها به شهادت.

 

یاد حاج قاسم به پیگیری راه و تحقق اهدافش است که به دنبال آن‌ها بود. دولت تروریست آمریکا در اقدام جنایتکارانه به دنبال آن بود که با شهادت حاج قاسم، ترس را در دلهای جوانانی بیندازد که در پشت دیوارهای سفارت آمریکا در بغداد جمع شدند و پیگیر خروج آمریکا از عراق هستند.

 

دولت آمریکا در این اقدام تروریستی به دنبال آن بود تا وی روز ترس را در قلب و ضمیر جوانانی وارد کنند که خواهان نابودی رژیم اشغالگر صهیونیستی هستند. دولت آمریکا در این اقدام تروریستی به دنبال وارد کردن ویروس ترس به جان جوانان بود که مانع اقدام جوانان و پیگیری آن‌ها برای خروج آمریکا از عراق شود.

 

رژیم تروریستی آمریکا در این اقدام به دنبال آن بود تا پاسخی بدهد به خوش خدمتی سعودی های متجاوز به یمن، داعشی های متلاشی شده و همینطور تروریست‌هایی که در سوریه به مردم این کشور ظلم و تجاوز کردند بنابراین برنامه اساسی ما این باشد که نگذاریم ویروس ترس وارد ذهن و قلب و جان جوانان امت اسلامی شود.

 

باید شهادت حاج قاسم و خون حاج قاسم و ابومهدی المهندس سرآغاز جدیدی از حرکت جوانان امت اسلامی در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی جهت مبارزه با نظام سلطه‌گری و همه سلطه‌گران به ویژه رژیم غاصب صهیونیستی و نیروهای تروریست موجود در منطقه که به ویژه از سوی رژیم تروریستی آمریکا مورد حمایت قرار می‌گیرند بشود.

 

حاج قاسم رمز عزت، مقاومت و دشمن‌شناسی است. امروز مرز بندی در برابر دشمنان و مطالبه عزت و دشمن‌شناسی در راس نیازهای یک جوان و یک عنصر وابسته به امت اسلامی است. پذیرش سلطه آمریکای جنایتکار در هر سطحی که باشد ارمغانی جز ذلت ندارد ما متاسفیم که امروز آمریکای جنایتکار توانسته در یک کشور اسلامی مثل عراق قدرت حضور و نفوذ داشته باشد که بتواند مهمان وارد بر این ملت را و این دولت را و هم نیروهای نظامی وابسته به آن دولت را به شکل علنی و آشکار مورد تهدید و شهادت قرار دهد.

 

ما از خدای متعال می خواهیم که خون این شهدا را به ویژه شهیدان سرافراز حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را سر آغاز قیام یکپارچه و سراسری ملت بزرگ عراق و همینطور دولت مردان و بزرگان روسای جریان های سیاسی عراق قرار دهد تا با اقدامی منسجم و هماهنگ مطالبه‌گر خروج کامل و بدون قید و شرط آمریکا از کشور خودشان بشوند و خودشان را از این معاهدات امنیتی که یادآور ذلت است خارج کنند و صفحه جدیدی از زندگی توام با دولت عراق و مردم مظلوم این کشور به ارمغان بیاورد. به امید آن روز.

 

انتهای پیام/#
 

منبع : asrehamoon.ir

نظرات شما

capcha