خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13804
۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۰:۴۸

احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در سیستان و بلوچستان/ دریای عمان طوفانی

احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در سیستان و بلوچستان/ دریای عمان طوفانی
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت موج جدید بارشی از بعدازظهر امروز تا روز چهارشنبه در استان به‌صورت رگبار و رعدوبرق و وزش تندباد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری اظهار داشت: فعالیت موج جدید بارشی از بعدازظهر امروز تا روز چهارشنبه در استان سیستان و بلوچستان به‌صورت رگبار و رعد و برق و وزش تندباد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: طی این مدت آب‌گرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، سیلابی شدن رودخانه‌ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌های استان رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: پرهیز از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بازگشایی آبروها و دهانه پل‌ها، پرهیز از سفرهای غیرضروری، جلوگیری از فعالیت‌های کوهنوردی، محافظت از محصولات کشاورزی و برداشت و انبار محصولات در مناطق جنوبی استان، آمادگی برای مقابله با رخداد خسارات احتمالی سیل و آب‌گرفتگی با عنایت به تداوم بارش‌ها طی هفته آتی توصیه می‌شود.

حیدری با اشاره به اینکه تا پایان هفته در جاده‌های مواصلاتی استان مه صبحگاهی انتظار می‌رود، تصریح کرد: همچنین طی این مدت دریای عمان مواج بوده و خسارت به تأسیسات دریایی و ساحلی، خطر غرق شدن قایق‌های سبک و نیمه سنگین و آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی دور از انتظار نیست.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما