خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13813
۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۳:۳۵

شناسایی 6 مبتلا به اُمیکرون در سیستان و بلوچستان

شناسایی 6 مبتلا به اُمیکرون در سیستان و بلوچستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی از شناسایی 6 فرد مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا (امیکرون) در سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی شهری امروز در جلسه بررسی وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: بر اساس نتایج مطالعات ارائه شده جهانی، سرعت انتقال اُمیکرون بسیار بالا است و خیلی زود می‌تواند سویه غالب کشور شود.

وی گفت: با شیوع این سویه در سطح جهان و برخی از نقاط کشور کیت‌های تشخیصی توسط انستیتو پاستور در اختیار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز قرار گرفت و بر همین اساس تاکنون 6 مورد از ابتلا به ویروس جهش یافته امیکرون در سیستان و بلوچستان شناسایی شده است.

هاشمی شهری ادامه داد: با توجه به شرایط ایجاد شده جدید تمام تدابیر و اقدامات لازم در سطح استان سیستان و بلوچستان اتخاذ شده و تمامی مراکز بهداشتی و درمانی آمادگی لازم برای مقابله با این ویروس و پذیرش بیماران احتمالی را دارند.

وی ضمن هشدار به همه افرادی که تاکنون نسبت به تزریق دز سوم واکسن خود اقدام نکرده‌اند گفت: با توجه به مشاهده سویه امیکرون در استان ضروریست مردم با تزریق دوز سوم واکسن در پیشگیری از شیوع موج جدید مؤثر باشند، تزریق دز سوم بیش از 80 درصد فرد را در مقابل این واریانت ایمن خواهد کرد.

وی علائم امیکرون را شامل سرفه، عطسه، بدن درد، تب نام برد و گفت: هر فردی دارای این علائم بود سریعاً به مراکز درمانی مراجعه کند.

هاشمی با بیان اینکه وقوع جهش‌های دیگر این ویروس دور از ذهن نیست گفت: تنها راه مقابله با کرونا و همه جهش‌های آن تزریق واکسن، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما