خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13814
۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۲۱:۴۶
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان مطرح کرد

مشکلات را اولویت‌بندی کنید / بودجه‌های کلان چرا باعث بهتر شدن سیستان و بلوچستان نشده است؟

مشکلات را اولویت‌بندی کنید / بودجه‌های کلان چرا باعث بهتر شدن سیستان و بلوچستان نشده است؟
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان، پس از ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به مردم منطقه سیستان، اظهار داشت: کلید حل مشکلات منطقه سیستان، در دست خود مردم منطقه است و این منطقه از افراد شاخص علمی، فرهنگی و سیاسی برخوردار است و بودجه هم تاکنون زیاد وارد این منطقه شده است اما سؤال این جاست که چرا شرایط بهتر نشده است؟

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در سفر به منطقه سیستان و در همایش بزرگداشت سالروز یوم‌الله 9 دی‌ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، عوامل پیروزی‌های گذشته مردم را انگیزه اسلام‌خواهی مردم؛ بصیرت و شناخت درست از دشمن؛ پیوند با ولایت و ایثار و از خودگذشتگی عنوان کرد و اظهار داشت: اگر اسلام‌خواهی مردم و این که در طول انقلاب جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند، به پیروزی نمی رسیدیم.

 

بیشتر بخوانید:

گزارش تصویری بزرگداشت 9دی1400 در زابل

 

امام جمعه زاهدان ادامه داد: اگر شناخت نسبت به دوست و دشمن نبود و مردم موقعیت خود را نمی‌شناختند پا در مسیر انقلاب اسلامی نمی‌گذاشتند.

نماینده مقام معظم رهبری در سیستان‌وبلوچستان افزود: اگر پیوند مردم با ولایت و امامت نبود مردم نمی‌توانستند راه خود را انتخاب و مسیر اصلی را طی کنند در حالی که مردم ما تحت زعامت رهبری مدیر، مدبر، دشمن‌شناس و اسلام‌شناس به نام امام خمینی(ره) بودند و در ادامه انقلاب اسلامی با راهنمایی‌های او مسیر را طی کردند و بعد از ایشان در دوران رهبری آیت الله خامنه‌ای، این پیوند ادامه پیدا کرد و مسیر انقلاب اسلامی دنبال شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی سیستان‌وبلوچستان با بیان این که یکی از صحنه‌های ایثارگری مردم، نهم دی ماه 1388 بود، عنوان داشت: دشمن ۱۰ سال برای صدمه به انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی کرده بود و ایادی خارجی و داخلی به میدان آمدند اما باز هم مردم با همین چهار ویژگی درخشان، نقشه آنها را نقش بر آب کردند.

آیت‌الله محامی ادامه داد: در فتنه سال ۸۸، وقتی مردم دیدند که گروهی بر طبل قانون‌شکنی و ساختارشکنی می‌کوبند؛ به رهبری توهین می‌کنند؛ به اموال عمومی صدمه می‌زنند؛ به نیروهای نظامی حمله می‌کنند و در نهایت به آرمان‌های اسلام و موکب‌ها توهین کرده و پرچم‌های عزای امام حسین(ع) را به آتش کشیدند، به صحنه آمدند و برای عزت و استقلال کشورشان به خیابان‌ها ریختند و فتنه ۸۸ را به پایان رساندند.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر استان بیان داشت: در ادامه و برای سرافرازی انقلاب اسلامی باید همین نقاط قوت ایمان، بصیرت، فهم و درک مردم، پیوند مردم با ولایت و امامت، تقویت و تعمیق پیدا کند و فرهنگ ایثار و شهادت تقویت شود که نسخه شفابخش برای ماست.

این استاد درس خارج حوزه علمیه با تاکید بر عقلانیت، خواستار تلاش نهادهای متولی از جمله آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه در این زمینه شد و تصریح کرد: برخی از انقلابیون ابتدای انقلاب اسلامی به دلیل و تصمیمات احساسی، به تدریج به ضدانقلاب تبدیل شدند بنابراین باید مبانی انقلابی خود را تقویت کرده و قدرت تجزیه و تحلیل داشته باشیم.

این استاد تفسیر قرآن کریم با تاکید بر ارائه اطلاعات درست و اشاعه حقایق برای مردم و تبیین مسائل برای آنها، خاطرنشان کرد: علاوه بر تلاش شخصی برای کسب اطلاع، تلاش کنیم تا دیگران نیز از حقایق اطلاع پیدا کنند زیرا دشمن برای شبهه‌پراکنی و زیر سوال بردن انقلاب اسلامی در اذهان نسل جدید تلاش می‌کند.

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان، نکته پایانی را در خصوص مردم زابل بیان کرد و پس از ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به مردم منطقه سیستان، اظهار داشت: ولایتمداری در جای خود قرار دارد اما مطالبه‌گری هم جایگاه خود را دارد و اینگونه نیست که مقام معظم رهبری خواستار مطالبه گری نباشند و مشکلات را بیان نکنند.

وی افزود: کلید حل مشکلات منطقه سیستان، در دست خود مردم منطقه است و این منطقه از افراد شاخص علمی، فرهنگی و سیاسی برخوردار است و بودجه هم تاکنون زیاد وارد این منطقه شده است اما سؤال این جاست که چرا شرایط بهتر نشده است؟

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: مطالبه‌گری باید با آداب و اصول و متناسب با عقاید و فرهنگ عمومی مردم باشد و برخوردار از مؤلفه‌هایی از جمله کار علمی و کارشناسی؛ بیان منصفانه و بدون توهین و ارائه راهکار باشد.

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: بیان فهرست بلند بالا از مشکلات،  کار را به جایی نخواهد رساند بلکه باید مشکلات خود را اولویت‌بندی کنید و هر کدام را به تدریج به نتیجه برسانیم و با وجود ظرفیت‌های فراوان در منطقه و در راس آنها منابع انسانی و نیروهای توانمند، باید کلید حل مشکلات را در میان خودمان جستجو کنیم.

 

انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha