خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13820
۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۰:۵۰

مسدود شدن چهار مسیر در جنوب سیستان و بلوچستان بر اثر سیلاب

مسدود شدن چهار مسیر در جنوب سیستان و بلوچستان بر اثر سیلاب
معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی‌های شبانه‌روز گذشته تاکنون سبب جاری شدن سیلاب، طغیان رودخانه‌های محلی و بسته شدن چهار مسیر در جنوب این استان شد.

به گزارش اس.بی پرس، روح‌الله سرگزی افزود: هم‌اینک راه‌های دلگان- رودبار، زهکلوت - ایرانشهر، کتیج - رمشک و تمامی مسیرهای مرتبط به کتیج در جنوب سیستان و بلوچستان به علت بارندگی و طغیان رودخانه‌های محلی بسته شده است.

وی با بیان اینکه همچنان بارش‌ها در سیستان و بلوچستان ادامه دارد، گفت: راهداران با بسیج امکانات در حال بازگشایی مسیرهای مسدود شده استان هستند.

همچنین مدیرکل هواشناسی استان نیز گفت: هم‌وطنان با توجه به‌احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها، آب‌گرفتگی معابر عمومی، کاهش دید و لغزنده شدن جاده‌ها، جاری شدن سیل، مه‌آلود شدن جاده‌های کوهستانی، احتمال برخورد صاعقه از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند. از مسافرت‌های غیرضروری، مسافرت به استان‌های هم‌جوار و فعالیت‌های کوهنوردی بپرهیزند. کشاورزان نیز برای حفاظت از محصولات کشاورزی خود و برداشت و انبار محصولات اهتمام ورزند.

حیدری با اشاره به‌احتمال انسداد مسیرهای منتهی به روستاهای دامنه تفتان با توجه به بارش برف سنگین و وقوع خسارت در اثر وزش باد خیلی شدید، به‌منظور مقابله با رخداد خسارات احتمالی و احتمال وقوع آب‌گرفتگی با توجه به تداوم بارش‌ها طی هفته آتی، بازگشایی آبروها و دهانه پل‌ها را ازجمله اقدامات مهم عنوان کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما