خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13823
۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۱:۰۵
مدیرعامل جمعیت هلال احمر:

حدود سه هزار آسیب‌دیده سیلاب سیستان و بلوچستان امداد رسانی شدند

حدود سه هزار آسیب‌دیده سیلاب سیستان و بلوچستان امداد رسانی شدند
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: به دنبال وقوع بارندگی شدید ۲ هزار و ۸۷۰ نفر از شهروندان آسیب‌دیده سیلاب جنوب استان در قالب ۶۵۸ خانوار توسط نیروهای هلال احمر امدادرسانی شدند.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا میر بهاءالدین اظهار داشت: امدادرسانی به مردم آسیب‌دیده ۲۰ روستای چهار شهرستان چابهار، کنارک، سرباز، نیکشهر و فنوج توسط ۷۲ تیم عملیاتی در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: از مجموع آسیب دیدگان سیلاب اخیر یک هزار و ۷۲۴ نفر در قالب ۳۸۶ خانوار در چادر اسکان اضطراری داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۳۶۰ تخته موکت، ۴۰۹ تخته پتو و ۲۸۹ کیلوگرم نایلون در بین آسیب دیدگان توزیع شده است.

وی ضمن تأکید بر توزیع اقلام امدادی بین حادثه دیدگان سیل اخیر اظهار داشت: ۷۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۲ هزار و ۴۸۰ کیلوگرم برنج، ۴۰۰ عدد بطری آب‌معدنی و ۱۲ شعله والور و فانوس در مناطق آسیب‌دیده توسط نجات گران این جمعیت توزیع شد.

میر بهاءالدین افزود: ۴۰۰ نفر روز امدادگر با به‌کارگیری ۴۴ دستگاه خودروی عملیاتی جمعیت هلال احمر استان در شهرستان‌های چابهار و کنارک، سرباز، نیکشهر و فنوج کار امدادرسانی را بر عهده دارند.

ریزش بیش از ۱۳۴ میلی‌متر باران طی مدت‌زمان ۲۴ ساعت در چابهار و ۱۷۴ میلی‌متر در کنارک باعث غافلگیری بسیاری از مردم این منطقه شد. شهر چابهار به دلیل شیبی که به سمت دریا دارد به نسبت کُنارک که تقریباً هم‌سطح و خاک نفوذناپذیری دارد کمتر دچار آب‌گرفتگی شد اما این حجم از بارندگی که با میانگین یک سال بارندگی این شهرستان برابری می‌کند علاوه بر شکرگزاری مردم بابت بارش رحمت الهی، خسارت‌هایی به برخی زیرساخت‌ها وارد کرد که میزان دقیق این خسارات هنوز اعلام نشده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

داغ های مجازی