خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13825
۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۱:۱۳

امکانات ایرانشهر برای مقابله با بحران‌های احتمالی ناشی از بارندگی آماده است

امکانات ایرانشهر برای مقابله با بحران‌های احتمالی ناشی از بارندگی آماده است
معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار ویژه ایرانشهر گفت: با توجه به هشدار هواشناسی تمام امکانات این شهرستان برای مقابله با بحران‌های احتمالی ناشی از بارندگی شدید ازجمله سیل به‌صورت همه‌جانبه آماده است.

به گزارش اس.بی پرس، علی شعبانی اظهار داشت: در پی اعلام ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان مبنی بر ورود یک سامانه بارشی شدید به منطقه و در راستای پیشگیری از آسیب‌های احتمالی ناشی از جاری شدن سیل از روند اقدامات پیشگیرانه در روستای آبادان بخش دامن و رودخانه گران، روستای چاه جمال و سیل بندهای اطراف ایرانشهر بازدید شد.

وی با بیان اینکه در شرایط بحران تمامی امکانات دولتی و خصوصی از وسایط سنگین، نیروی انسانی و امکانات پشتیبانی و خدماتی در خدمت مدیریت بحران قرار گرفته است افزود: ضرورت آمادگی کامل همه دستگاه‌ها وجود دارد.

فرماندار ویژه ایرانشهر بیان کرد: از شاخص‌های اصلی کارآمدی، توان مدیریتی، قدرت هماهنگی، بهره‌وری و کارآیی دستگاه‌های اجرایی عملکرد مبتنی بر سه اصل سرعت، دقت و صحت در زمان بحران است.

وی با بیان اینکه باید همه بخش‌ها با همه توان در خدمت مردم باشند اظهار داشت: ما خادم مردم هستیم و در شرایط حساس و بحرانی، تمام توان و تلاشمان باید ایجاد آرامش، آسایش و رفع نگرانی‌های مردم باشد.

شعبانی با اشاره به لزوم آماده‌باش دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی و مراکز مختلف خدمات‌دهی تأکید کرد: با توجه به پیش‌بینی شدت بارندگی‌ها، باید آمادگی لازم برای مقابله با مشکل یا بحران در هر سطح را داشته باشیم.

وی گفت: بازگشایی مسیل‌ها و دهانه برخی پل‌های مسدود شده با رسوبات و تقویت بخش‌هایی از سیل بندهای حفاظتی روستاهای بازدید شده و اطراف شهر و به‌کارگیری امکانات بیش‌تر و سرعت عمل در اقدامات پیشگیرانه مورد تأکید است.

فرماندار ویژه ایرانشهر افزود: با توجه رودخانه‌های اطراف این شهرستان، خطر ورود سیلاب‌ها به شهر و پیشینه آن ضرورت احداث دیواره حفاظتی شمالی منطقه در موقعیت چاه جمال، دیواره حفاظتی شرقی به موازات رودخانه در ضلع شرقی بزرگراه ایرانشهر- خاش، احداث دیواره حفاظتی روستاهای دامن با توجه به در معرض تهدید و خطر بودن باغات و نخلستان‌ها و نقاط مسکونی اطراف رود دامن مورد تأکید است.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام مسکن‌وار چاره کار نیست و باید این پروژه‌ها جزو اولویت‌ها در اعتبارات سال آینده قرار گیرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما