خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13828
۱۴۰۰/۱۰/۱۳ - ۱۲:۲۲

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده شهادت سردار سلیمانی آغاز شد

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده شهادت سردار سلیمانی آغاز شد
نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به مطالبه خسارت مادی و معنوی و تنبیهی ناشی از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی روز دوشنبه آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به مطالبه خسارت مادی و معنوی و تنبیهی ناشی از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، در شعبه ۵۵ دادگاه عمومی حقوقی تهران به ریاست قاضی سلمان پورمریدی با حضور رسانه‌ها در حال برگزاری است.

قاضی پورمریدی شب گذشته(یکشنبه) در گفت وگوی تلویزیونی، پرونده ترور سردار سلیمانی را از دو جنبه‌ی حقوقی و کیفری حائز رسیدگی دانست و اظهار داشت: نکته‌ جالب و حائز اهمیت این پرونده اینجاست که مردم به‌صورت خودجوش دادخواست‌هایی به شعبه ۵۵ دادگاه حقوقی ارسال می‌کنند که این اتفاق برای اولین بار در حال وقوع است.

وی افزود: اغلب دادخواست‌ها نسبت به رسیدگی به خسارات روحی، معنوی و مادی مطرح‌شده که با ترور سردار شهید قاسم سلیمانی به مردم وارد آمده است.

سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس فرمانده حزب‌الله عراق و قائم‌مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی روز جمعه ۱۳ دی‌ سال ۱۳۹۸ در نتیجه حمله بالگردهای آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

این اقدام تروریستی با دستور مستقیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری سابق آمریکا انجام گرفت.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha