خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13854
۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۲:۰۹

برف و کولاک سیستان و بلوچستان را فرامی‌گیرد

برف و کولاک سیستان و بلوچستان را فرامی‌گیرد
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: این توده هوای سرد که بارش برف و باران و وزش باد‌های شدید را نیز به همراه دارد، از صبح روز پنج‌شنبه ۱۶ دی‌ماه استان را فرامی‌گیرد.

به گزارش اس.بی پرس، محسن حیدری ضمن صدور هشدار نارنجی برای شهرستان‌های زاهدان، ایرانشهر، بمپور، تفتان، چابهار، خاش، دشتیاری، دلگان، راسک، زابل، زرآباد، زهک، سراوان، سرباز، سیب و سوران، فنوج، قصرقند، کنارک، گلشن، مهرستان، میرجاوه، نصرت‌آباد، نیکشهر، نیمروز، هامون و هیرمند گفت: این سامانه تا صبح روز جمعه هفدهم دی‌ماه استان را در بر خواهد گرفت.

وی بارش باران به همراه رگبار و رعد و برق و وزش باد‌های شدید تا بعدازظهر روز جمعه (به‌ویژه در شمال استان) را از جمله پدیده‌های غالب این سامانه توصیف کرد.

حیدری گفت: بارش برف در مناطق ذکر شده نیز دور از انتظار نیست.

وی گفت: هم‌وطنان با توجه به سیلابی شدن مسیل‌ها، آب‌گرفتگی معابر، کاهش دید و لغزنده شدن جاده‌ها و احتمال اختلال تردد در معابر، به‌ویژه در شهرستان‌های خاش، تفتان، زاهدان، مناطق شمالی ایرانشهر (بزمان) و میرجاوه به دلیل بارش برف، از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند و از تردد و مسافرت‌های غیرضروری بپرهیزند. همچنین به دلیل کولاک برف در قلل تفتان و بزمان، از فعالیت‌های کوهنوردی خودداری فرمایند. وی خاطرنشان کرد: اکثر مناطق استان با توجه به وزش باد شدید از سمت شمال طی روز‌های پنج‌شنبه و جمعه، کاهش محسوس دما تا ۱۰ درجه سلسیوس را تجربه خواهند کرد.

مدیرکل اداره هواشناسی استان ضمن اعلام آمادگی از سوی اکیپ‌های راهداری جهت کنترل ذخیره بسته‌های نمک و ماسه در سطح راه‌های اصلی و فرعی مناطق مرتفع مرکزی، خواستار لغو کلیه فعالیت‌های دریایی به‌منظور جلوگیری از هرگونه خسارت و آسیب به‌ویژه در روز‌های پنج‌شنبه و جمعه شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما