خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13875
۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۰:۵۱
وزیر نیرو:

امکانات لازم برای جمع‌آوری آب‌های سطحی در کنارک وجود ندارد

امکانات لازم برای جمع‌آوری آب‌های سطحی در کنارک وجود ندارد
وزیر نیرو گفت: امکانات و تجهیزات لازم برای جمع‌آوری آب‌های سطحی کنارک وجود ندارد و هم‌اینک افراد و مسئولان مختلف زحمت می‌کشند اما آب را از یک خانه بیرون و به کوچه رها و بعداً آب مجدداً دور می‌زند و به داخل خانه دیگری می‌رود.

به گزارش اس.بی پرس، علی‌اکبر محرابیان در جلسه ستاد مدیریت بحران در کنارک اظهار کرد: بازدیدی که از شهر کنارک داشتم مشاهده کردم که مردم مشکلات زیادی دارند که خیلی متأسف شدم که آب‌های سطحی در معابر و خانه‌های زندگی را برای مردم مختل و سخت و تردد را با مشکل مواجه کرده است.

وی گفت: یک نصف روز زندگی در این خانه‌های آب‌گرفته سخت است و باید در ابتدا هر چه سریع‌تر به‌صورت عملیاتی و هماهنگ نسبت به تخلیه آب از خانه‌ها تلاش همگانی صورت گیرد.

وی از تلاش‌های مدیران کنارک و حضور مسئولان استان سیستان و بلوچستان و گروه‌های خیری و جهادی برای پیگیری مشکلات مردم تشکر کرد و ادامه داد: وقتی مسئولان، نماینده مجلس، نیروهای نظامی و انتظامی و ارتش، شهرداری مشهد در یک منطقه سیل‌زده حضور پیدا می‌کنند مردم دلگرم‌تر می‌شوند.

وزیر نیرو گفت: نماینده چابهار در مجلس تلاش‌های زیادی برای پیگیری مشکلات مردم انجام داده و حساسیت لازم را دارند تا مردم کمترین مشکلات را داشته باشند و اینکه امروز همراه ما بودند در بازدید از شهر کنارک و صمیمیتی که مردم با آن داشتند برایم قابل‌توجه بود.

محرابیان با اشاره به اینکه مدیریت کار در بحث جمع‌آوری آب‌های سطحی باید عملیاتی و به سمت تصمیم‌گیری پیش برود و باید وظایف هرکدام مشخص و بدانیم هرکدام چه کارهایی انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: دستور ویژه دادم تا هر چه سریع‌تر پمپ‌های قوی برای تخلیه آب از خانه‌ها فردا وارد کنارک و با به‌کارگیری آنان مشکلات را برای سکونت مردم به حداقل رساند.

وی ادامه داد: هدایت و مدیریت کار باید متمرکز باشد تا بهتر امورات و مشکلات پیگیری و سریعاً به نتیجه برسد برای همین اگر استاندار صلاح بدانند مهندس جانباز مدیریت کار را شخصاً بر عهده بگیرند و تیم‌های مختلف که امروز وارد استان سیستان و بلوچستان و کنارک می‌شوند بتوانند با هماهنگی بهتر کار کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما