خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 13877
۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۱:۱۹
محمد دلمرادی:

سیلاب ۲۵ میلیون مترمکعب به حجم ورودی آب سدهای سیستان و بلوچستان افزود

سیلاب ۲۵ میلیون مترمکعب به حجم ورودی آب سدهای سیستان و بلوچستان افزود
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: سیلاب‌های اخیر حجم آب ذخیره شده در پشت سدهای استان را تا حدود ۲۵ میلیون مترمکعب افزایش داد.

به گزارش اس.بی پرس، محمد دلمرادی با اشاره به بارش‌های چند روز اخیر در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سیلاب‌های اخیر حجم آب ذخیره شده در پشت سدهای استان را تا حدود 25 میلیون مترمکعب افزایش داد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سیستان و بلوچستان افزود: حجم آب موجود پشت سد «زیردان» قبل از وقوع سیلاب 153 میلیون مترمکعب بود که اکنون به حدود 163 میلیون مترمکعب رسیده است. همچنین حجم آب ورودی به سد «پیشین» 15 میلیون مترمکعب است که میزان آب پشت این سد را به 115 میلیون مترمکعب افزایش داده است.

وی نقش سدهای زیردان و پیشین در تسکین سیلاب‌های جنوب استان را تأثیرگذار دانست و ادامه داد: سد زیردان با حجم مخزن 207 میلیون مترمکعب و سد پیشین با حجم مخزن 175 میلیون مترمکعب با هدف کنترل سیلاب‌های احتمالی و تأمین نیازهای مردم جنوب استان ساخته شده است.

دلمرادی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون حجم آب درون سدهای استان 644 میلیون مترمکعب است که نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته 45 درصد کاهش یافته است.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

داغ های مجازی